Fakultné médiá

Študenti, ktorí plánujú pracovať po ukončení štúdia v médiách, by sa určite mali rozhodnúť pre participáciu v študentských médiách. Na výber majú print, online, rozhlas i televíziu, ktoré ponúkajú širokú škálu pozícií.

Časopis atteliér

atteliér

Časopis atteliér, ktorý vychádza každý mesiac, pokrýva dianie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda ako aj v meste Trnava. Čitateľ v ňom nájde rubriky, autori ktorých prinášajú témy súvisiace so študentským životom a zameraním jednotlivých fakúlt, či rozhovory so známymi a zaujímavými osobnosťami spoločenského života doma a v zahraničí. Keďže ho primárne tvoria študenti FMK, zameriavajú sa aj na dianie v médiách a marketingu.

Univerzitný časopis atteliér funguje ako reálna a pravidelne sa stretávajúca redakcia, ktorú vedie šéfredaktor. Jadrom celého média sú redaktori, grafici, editori, korektori a fotografi. Svoje miesto si tu našli aj študenti, ktorých zaujímajú sociálne médiá a marketing, či externí prispievatelia.

Od vydania prvého čísla v novembri 2003 prešiel časopis atteliér  výraznými zmenami, ktoré ho vyniesli medzi najlepšie vysokoškolské periodiká na Slovensku, o čom hovoria aj ocenenia zo súťaže študentských časopisov Štúrovo pero. Veľkú zásluhu na dnešnej podobe časopisu majú študenti FMK UCM, ktorí ho pripravujú. Dvere doňho majú otvorené aj študenti iných fakúlt bez ohľadu na formu štúdia. Po odbornej stránke časopis vedie a pripomienkuje Júlia Kováčová, šéfredaktorka denníka Nový Čas.

Časopis atteliér publikuje články začínajúcich novinárov okrem tlačeného vydania aj na svojej weebovej stránke. Predmet ateliér (kabinet) žurnalistiky – print a online vedie Mgr. Magdaléna Švecová,PhD.

Web: attelier.sk
Instagram: attelier_magazine
Facebook: atteliér
Kontakt: sefredaktor(at)attelier.sk

Rádio Aetter

Aetter

Rádio Aetter - logoRádio Aetter oslávilo vzniklo v roku 2011. Od svojho spustenia prešlo zaujímavým vývojom. Z pôvodných dvoch vysielacích dní sa stali tri dni. A aj mimo hovoreného vysielania nie je v rádiu Aetter ticho. Celodenný prúd dobrej hudby nájdete vždy na stránke internetového rádia www.aetter.sk.

Vlastné spravodajstvo je to, na čo sú jeho tvorcovia právom pyšní. Ako jediné študentské rádio ma vlastnú redakciu, ktorá zhromažďuje aktuality z prostredia školy a Trnavy. Preto ak chcete byť v obraze, vedieť, čo sa kde a kedy deje, vedieť, čo sa stalo a prečo sa to stalo, potom si určite nenechajte ujsť Aetter servis.

AetterV programovej štruktúre sa nachádza aj veľa zaujímavých relácií. Napríklad, ak chcete v lete cestovať za prácou do zahraničia, pustite si reláciu, kam si každý týždeň pozývajú niekoho zo študentov, ktorí už v zahraničí pracovali a radi sa o svoje skúsenosti podelia. Staršie vysielania, prehľadne rozdelené podľa krajín, nájdete aj v archíve.

Dozviete sa aj niečo o zaujímavých študentoch z našej fakulty. Skryté talenty – speváci, športovci, umelci a pod., o sebe na verejnosti veľa neprezradia, ale v rádiu Aetter ich vyspovedajú aj za vás.

Všetko toto a ešte omnoho viac zistíte len pri počúvaní rádia Aetter. A k tomu súťaže o lístky na rôzne podujatia v Trnave. Moderované vysielanie od pondelka do stredy 17.00 až 23.00 hod. A, samozrejme, aktuálne spravodajstvo. To musíte počuť!

Šéf rádia: Miroslav Kapec, kapec.miroslav(at)gmail.com
Šéfredaktorka spravodajstva: Barbara Čierna
Marketing: marketing(at)aetter.sk

FMK TV

FMK TV

fmktv_logoFakultná televízia vznikla v roku 2011 ako študentský projekt, ktorý zhromažďoval študentské filmy, videá, reklamy, rozhovory z fakultnej pôdy na jedno miesto a umožňoval ich prehrávanie na webovej stránke.

FMK TVV roku 2013 pod vedením Mgr. Mareka Šimončiča, PhD. odvysielala prvé správy a odvtedy funguje ako kabinetné praktikum i ako dobrovoľná aktivita, kde sa študenti majú možnosť priučiť práci za i pred kamerou, realizovať svoje projekty a vyskúšať si prácu moderátora, redaktora, kameramana, produkčného, maskéra či strihača.

V súčasnosti sa aktivity FMK TV sústreďujú v modernom HD štúdiu, kde sa pripravujú relácie, ako napríklad  eFMjúzik, 2špendlíky, Na slovíčko a mnoho ďalších. Televízia vysiela prostredníctvom vlastného Youtube kanála FMKTVofficial.

Kontakt: www.facebook.com/fmktv

 
Späť hore ↑