maraton studentských radii

Aetter sa pripojí k 24-hodinovému vysielaciemu maratónu študentských rádií

Vysielanie je streamované prostredníctvom služby Live365 a dostupné tak pre poslucháčov z celého sveta.

Dnes o polnoci stredoeurópskeho času odštartoval 24-hodinový vysielací maratón študentských rádií. Projekt je súčasťou Medzinárodného dňa študentského vysielania. Do 11. ročníka tohto prestížneho podujatia sa ako jediné zo Slovenska zapája univerzitné rádio Aetter. Priestor vo vysielaní dostane od 12:00 do 13:00 hod.

„V rámci hodinového bloku predstavíme vo vysielaní našu krajinu a univerzitné mesto Trnava, priblížime vysielanie študentských rádií a rádio Aetter. Hovorené slovo bude obohatené o anglický prejav, aby sme sa prihovorili aj zahraničným poslucháčom. Hudobný mix bude pozostávať zo slovenskej produkcie,“ priblížil programový riaditeľ rádia Miroslav Kapec z Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave, kde rádio vzniklo a vysiela.

aetter maratón

Témou tohtoročného vysielacieho maratónu je prekonávanie ťažkých časov v období pandémie. Zdroj: facebook.com/World College Radio Day

Medzinárodný deň študentského vysielania je najväčšie podujatie svojho druhu na svete. Študenti majú špeciálnu príležitosť reprezentovať svoju rodnú krajinu a ukázať, čo sa v nich skrýva. V priebehu 24 hodín bude postupne vysielať 24 univerzitných rádií z 24 krajín sveta.

„Témou tohtoročného vysielacieho maratónu a Medzinárodného dňa študentského vysielania je prekonávanie ťažkých časov v období pandémie. Podujatie súčasne nesie posolstvo, že aj v ťažkých časoch sa dá vysielať a vytvárať obsah, ktorý bežne  poslucháči nemôžu počuť,“ doplnil Andrej Brník z FMK UCM v Trnave. 

aetter maraton

Súčasťou maratónu je aj univerzitné rádio Aetter, ktoré sa zúčastní ako jediné zo Slovenska. Zdroj: facebook.com/World College Radio Day

Podujatie naprieč jedným éterom spojí vysielanie z Nového Zélandu až po Kostariku. Ambasádorom 11. ročníka je americký spevák, skladateľ, hudobník a producent Alfred Matthew Yankovic, známy pod umeleckým menom „Weird Al“ Yankovic. 

Viac informácií o projekte je dostupných na stránke collegeradio.org.

Nenechajte si to ujsť a kliknite na web rádia Aetter.

Zdroj titulnej foto: Dominik Mičuda