Fakultný život

FMK jednoducho žije! Na FMK organizuje množstvo podujatí. Tu je prehľad  akcií, ktoré každoročne organizujú pedagógovia, doktorandi, no najmä naši šikovní študenti.

Eventy

Eventy

Imatrikulácia

Imatrikulácia je povinná pre všetkých prvákov a nezabudnite, že vstup je v slušnom oblečení. Vypočujete si príhovor našej pani dekanky a okrem toho slávnostne sľúbite, že budete hrdým študentom FMK, ktorý bude šíriť dobré meno fakulty. Na imatrikuláciách tiež dostanete indexy, ktoré vás budú sprevádzať celé vaše štúdium.

Beánia FMK
Dátum: november
Typ akcie: študentská párty

Beánia je najväčšia párty na našej fakulte v zimnom semestri. Zabudnite na slávnostné šaty, obleky a tanečných partnerov. Beánia na FMK je celkom iná. Jediné, čo budete potrebovať, je trošku kreativity a párty náladičku. Každý rok sa vyberie jedna téma, ktorá určuje dress code a atmosféru, preto sa pripravte, že zažijete skutočne neobyčajný večer medzi ľuďmi FMK so skvelou hudbou a zábavou.

Fotografie z Beánie na tému Superhrdinovia.

Univerzitovica
Dátum: marec/apríl
Typ akcie: najväčšia univerzitná party

Zabavte sa, vytancujte sa, spoznajte nových ľudí z UCM. Okrem hudby a diskotéky vás čakajú aj medzifakultné súťaže, v ktorých môžete vybojovať pre FMK univerzitný pohár. Postavte sa za FMK na Unverzitovici!

Vianočné trhy
Dátum: december
Typ akcie: tradičné vianočné trhy so všetkým, čo k tomu patrí

Príďte si vychutnať trošku vianočnej atmosféry na Skladovej, pripomeňte si vianočné koledy, vychutnajte perníčky a sladký punč. Kúpte si handmade darčeky a nalaďte sa na Vianoce s FMK!

Zimný záťah
Dátum: pred začatím letného semestra
Typ akcie: lyžiarsky výcvik FMK

Lyže, termosky, šponovky… Zažite nezabudnuteľný víkend na svahu s FMK. Pripravte sa na Zimný záťah, na ktorom sa skvele zabavíte, zalyžujete si a užijete si čaro zimnej krajiny v spoločnosti spolužiakov z FMK.

Fotky nájdete tu.

Majáles
Dátum: koniec letného semestra
Typ akcie: majálesová akcia na pôde FMK

Májová párty priamo v areáli Skladovej je povinnosťou každého správneho masmediálca a markeťáka. Zabaviť sa môžete na koncertoch, popri súťažiach a nechýba tu ani občerstvenie. Majáles je skvelou možnosťou, ako sa odreagovať pred letným skúškovým a zažiť Skladovú aj v inom svetle.

Z praxe

Z praxe

Týždeň vedy a techniky
Dátum: november
Typ akcie: odborné prednášky

Zúčastníte sa prednášok odborníkov z praxe a rôznych odvetví. Počas týždňa vedy a techniky sa dozviete veci, ktoré sa v škole nenaučíte. Získajte informácie ako sa zamestnať, ako na sebe pracovať, ktorým chybám sa v médiách vyhnúť a tiež ako zaobchádzať s kreativitou. Každý rok prednášajú iné osobnosti, ktoré majú každému študentovi FMK čo ponúknuť, preto tento týždeň určite nevynechajte.

Atteliér eventy, vedecké večery a prednášky odborníkov z praxe
Dátum: priebežne počas oboch semestrov
Typ akcie: odborné prednášky

Akademický časopis atteliér usporadúva besedy s osobnosťami mediálneho alebo marketingového života, ktoré sa konajú v Kine OKO. V rámci výučby teoretických i praktických predmetov – napr. teória a tvorba corporate identity, praktikum reklamnej tvorby, teória marketingovej komunikácie, marketingové stratégie a ďalších – prichádzajú na pôdu FMK o svojich skúsenostiach porozprávať odborníci z praxe i z radov absolventov našej fakulty.

Aetter maratón
Cieľom akcie je počas jedného dňa predstaviť všetkých moderátorov, moderátorov spravodajstva a redaktorov rádia Aetter v jednom maratónskom vysielaní. Takisto je to skvelý teambuilding pre našich členov a zároveň celodenný plnohodnotný rozhlasový program.

Program sa každý rok trochu mení, v princípe ide o hodinové vysielanie každého moderátora rádia Aetter doplnené o spravodajské bloky. Posledné dva roky sa nám podarilo presvedčiť aj pedagógov, aby sa zapojili do tohto maratónu. Tradične nahrávame aj vianočnú pieseň. Akcia je vždy v posledný týždeň zimného semestra pred tým, než študenti odídu domov na Vianoce.

Fotografie

Rok 2016
Rok 2017

Kultúrne

Kultúrne

Fakultný ples
Dátum: február
Typ akcie: ples organizovaný FMK UCM

FMK organizuje jeden z najkrajších plesov v Trnave. V priestoroch UCM je vždy pripravený atraktívny program, dobrá hudba a tombolové ceny.

Študentský ples
Dátum: plesová sezóna
Typ akcie: ples pre študentov

Pripravte si najlepší oblek či najkrajšie šaty, lodičky a ide sa plesať! V spoločnosti FMK študentov si vychutnajte nezabudnuteľný večer na úrovni plný elegancie, zábavy a hudby. Plesy, ako všetky párty na FMK, majú tiež svoju netradičnú tému. Vlani sme tancovali v štýle horúcej Kuby, tento rok v štýle To London please?, takže aj budúci rok sa určite máte na čo tešiť.

FREJM: Študentský festival filmu & videa
Dátum: jar
Typ akcie: festival študentskej tvorby

Baví ťa písať, fotiť, točiť filmy a podobne? Priprav sa na multižánrový festival plný workshopov, prednášok a feedbackov na tvoje práce. Ukážte, čo vo vás drieme! FREJM je skvelým miestom, kde môžete prezentovať svoju prácu a vypočuť si kritiku.

Športové

Športové

Futbalový turnaj UCM
Dátum: neurčitý
Typ akcie: športové podujatie

Pre všetkých športových nadšencov sa pravidelne organizuje Futbalový turnaj UCM, kde sa môžete vybehať za loptou a zmerať si svoje sily medzi študentmi a vyučujúcimi. Nezabudnite si kvalitnú obuv a dobrú kondičku. Pravidlom nie je zvíťaziť, ale zúčastniť sa.

Senator’s Cup
Dátum: december
Typ akcie: volejbalový turnaj

Príďte sa zabaviť na volejbalový turnaj, kde si zahráte proti študentom a pedagógom UCM. Poskladajte si svoj alebo sa pridajte k nejakému tímu a ukážte celej univerzite svoj smeč!

Oddychová zóna

Oddychová zóna

V budove v Jame môžete voľný čas medzi prednáškami tráviť v oddychovej zóne.

Konferencie

Konferencie

Marketing Identity
Dátum: november
Typ akcie: fakultná konferencia so zameraním na marketing

Konferencia, ktorú by si študenti (nielen) marketingu nemali nechať ujsť. Množstvo zaujímavých prednášok na témy týkajúcich sa marketingu, reklamy a médií. V krásnom prostredí Smolenického zámku si vypočujete novinky a informácie, ktoré rozšíria vaše vedomosti v danej tematike. Do Smoleníc býva zabezpečený autobus, ktorý vás tam dovezie aj privezie naspäť do Trnavy.

Megatrendy a médiá
Dátum: marec
Typ akcie: konferencia

Konferencia sa koná pravidelne na Smolenickom zámku, kde doktorandi, vyučujúci a odborníci z praxe prednášajú najnovšie poznatky na tému trendy v médiách. Účasť na tejto konferencii by nemali vynechať študenti, ktorých zaujímajú média a všetko čo s nimi súvisí.

Aktivity

Aktivity

Našim študentom tiež prinášame prostredníctvom webu i facebookového profilu množstvo ponúk na stáže i pracovné pozície, dobrovoľnícke akcie a veľa ďalších. Od marca 2013 funguje na FMK UCM i coworkingové centrum Pointt, ktoré svojimi aktivitami podnecuje rozvíjanie nápadov a myslenie „outside of the box“ na podporu vlastných projektov.

Na Univerzite sv. Cyrila a Metoda pôsobí divadlo The-Art-re, spevácky zbor Unitty i folklórny súbor Trnafčan.

Sledujte dianie, oznamy na stránke, oznamy v časopise atteliér a facebookovskú stránku FMK, kde nájdete presné dátumy všetkých akcií, ktoré sa budú konať na našej fakulte. Ak máte nápady na nové super akcie alebo sa chcete pripojiť k organizácii týchto eventov, neváhajte a kontaktujte organizátorov alebo oslovte vyučujúcich a doktorandov. FMK je otvorená iniciatíve študentov, ktorí majú kreatívne nápady.

 
Späť hore ↑