Fakultný život

FMK jednoducho žije! Na FMK organizuje množstvo podujatí. Tu je prehľad  akcií, ktoré každoročne organizujú pedagógovia, doktorandi, no najmä naši šikovní študenti.

Eventy

Eventy

skolavprirode120 majales120 showshowiczka120 pevnostskladova12 zimnyzatah120 vianocnetrhy120 tvat120
Slávnostná imatrikulácia prvákov
Dátum: november
Typ akcie: školská

Imatrikulácia je povinná pre všetkých prvákov a nezabudnite, že vstup je v slušnom oblečení. Vypočujete si príhovor našej pani dekanky a okrem toho slávnostne sľúbite, že budete hrdým študentom FMK, ktorý bude šíriť dobré meno fakulty. Na imatrikuláciách tiež dostanete indexy, ktoré vás budú sprevádzať celé vaše štúdium.

Beánia FMK
Dátum: november
Typ akcie: študentská párty

Beánia je najväčšia párty na našej fakulte v zimnom semestri. Zabudnite na slávnostné šaty, obleky a tanečných partnerov. Beánia na FMK je celkom iná. Jediné, čo budete potrebovať, je trošku kreativity a párty náladičku. Každý rok sa vyberie jedna téma, ktorá určuje dress code a atmosféru, preto sa pripravte, že zažijete skutočne neobyčajný večer medzi ľuďmi FMK so skvelou hudbou a zábavou.

Univerzitovica
Dátum: marec/apríl
Typ akcie: najväčšia univerzitná party

Zabavte sa, vytancujte sa, spoznajte nových ľudí z UCM. Okrem hudby a diskotéky vás čakajú aj medzifakultné súťaže, v ktorých môžete vybojovať pre FMK univerzitný pohár. Postavte sa za FMK na Unverzitovici!

vianocnetrhy120Vianočné trhy
Dátum: december
Typ akcie: tradičné vianočné trhy so všetkým, čo k tomu patrí

Príďte si vychutnať trošku vianočnej atmosféry na Skladovej, pripomeňte si vianočné koledy, vychutnajte perníčky a sladký punč. Kúpte si handmade darčeky a nalaďte sa na Vianoce s FMK!

Insomnia na Skladovej
Dátum: neurčitý
Typ akcie: filmový večer pre študentov FMK

V malom kine v sutteréne na Skladovej sa pravidelne konajú filmové večery. Každý sa zameriava na inú filmovú tému, od čoho sa odvíja aj atmosféra Insomnie. Pripravte si pukance, čipsy, kolu alebo čokoľvek, čo vám chutí, pretože do tohto kina vás pustia s vlastným jedlom.

zimnyzatah120Zimný záťah
Dátum: pred začatím letného semestra
Typ akcie: lyžiarsky výcvik FMK

Lyže, termosky, šponovky… Zažite nezabudnuteľný víkend na svahu s FMK. Pripravte sa na Zimný záťah, na ktorom sa skvele zabavíte, zalyžujete si a užijete si čaro zimnej krajiny v spoločnosti spolužiakov z FMK.

pevnostskladova12Pevnosť Skladová
Dátum: neurčitý
Typ akcie: veľká súťaž tímov

Poskladajte si tím najšikovnejších, najmúdrejších a najzdatnejších spolužiakov, prežite dobrodružstvo, o akom ste ani nesnívali a spoznajte tajné zákutia Skladovej! Pevnosť Skladová preverí všetky vaše schopnosti, a aj slabé stránky. Pripravte sa na rôzne bojové úlohy a vyzbrojte sa dávkou odvahy.

showshowiczka120Showshowichka
Dátum: neurčitý
Typ akcie: zábavný večer na štýl Partičky

Súťažné disciplíny na štýl Partičky, dvojčlenné tímy, porota a Kino Oko plné študentov. Študenti FMK, ktorí majú dostatok odvahy sa môžu postaviť pred sálu plnú ľudí a ukázať svoje herecké vlohy.

majales120Majáles
Dátum: koniec letného semestra
Typ akcie: majálesová akcia na pôde FMK

Májová párty priamo v areáli Skladovej je povinnosťou každého správneho masmediálca a markeťáka. Zabaviť sa môžete na koncertoch, popri súťažiach a nechýba tu ani občerstvenie. Majáles je skvelou možnosťou, ako sa odreagovať pred letným skúškovým a zažiť Skladovú aj v inom svetle.

skolavprirode120Škola v prírode
Dátum: jún
Typ akcie: škola v prírode bez školy

Zažite nezabudnuteľný víkend v spoločnosti spolužiakov z FMK v prírode. Súťaže, nočné hry, diskotéky, túry a desiaty v plastovom vrecúšku s horalkou a džúsom. Škola v prírode je skvelý spôsob ako osláviť koniec letného semestra a utužiť vysokoškolský kolektív.

Z praxe

Z praxe

tvat120Týždeň vedy a techniky
Dátum: november
Typ akcie: odborné prednášky

Zúčastníte sa prednášok odborníkov z praxe a rôznych odvetví. Počas týždňa vedy a techniky sa dozviete veci, ktoré sa v škole nenaučíte. Získajte informácie ako sa zamestnať, ako na sebe pracovať, ktorým chybám sa v médiách vyhnúť a tiež ako zaobchádzať s kreativitou. Každý rok prednášajú iné osobnosti, ktoré majú každému študentovi FMK čo ponúknuť, preto tento týždeň určite nevynechajte.

zlty120Atteliér eventy, vedecké večery a prednášky odborníkov z praxe
Dátum: priebežne počas oboch semestrov
Typ akcie: odborné prednášky

Akademický časopis atteliér usporadúva besedy s osobnosťami mediálneho alebo marketingového života, ktoré sa konajú v Kine OKO. V rámci výučby teoretických i praktických predmetov – napr. teória a tvorba corporate identity, praktikum reklamnej tvorby, teória marketingovej komunikácie, marketingové stratégie a ďalších – prichádzajú na pôdu FMK o svojich skúsenostiach porozprávať odborníci z praxe i z radov absolventov našej fakulty.

Kultúrne

Kultúrne

fakultnyples120Fakultný ples
Dátum: február
Typ akcie: ples organizovaný FMK UCM

FMK organizuje jeden z najkrajších plesov v Trnave. V priestoroch UCM je vždy pripravený atraktívny program, dobrá hudba a tombolové ceny.

studentskyples120Študentský ples
Dátum: plesová sezóna
Typ akcie: ples pre študentov

Pripravte si najlepší oblek či najkrajšie šaty, lodičky a ide sa plesať! V spoločnosti FMK študentov si vychutnajte nezabudnuteľný večer na úrovni plný elegancie, zábavy a hudby. Plesy, ako všetky párty na FMK, majú tiež svoju netradičnú tému. Vlani sme tancovali v štýle horúcej Kuby, tento rok v štýle To London please?, takže aj budúci rok sa určite máte na čo tešiť.

fashiondelight120Fashion Delight
Dátum: neurčitý
Typ akcie: módna prehliadka organizovaná študentmi FMK

Akcia pre všetkých študentov, ktorí majú radi módu, modelky (aj modelov), žiaru reflektorov a organizáciu eventu na vysokej úrovni. Tešiť sa môžete na kolekcie oblečenia a šperkov od našich študentov, známych značiek a zároveň aj na vystúpenia tanečníkov, spevákov a iných osobností FMK.

FREJM
Dátum: jar
Typ akcie: festival študentskej tvorby

Baví ťa písať, fotiť, točiť filmy a podobne? Priprav sa na multižánrový festival plný workshopov, prednášok a feedbackov na tvoje práce. Ukážte, čo vo vás drieme! FREJM je skvelým miestom, kde môžete prezentovať svoju prácu a vypočuť si kritiku.

Do tohto typu podujatí patria aj výstavy našich fotografov a aktivity Galérie Jána Hlaváča, ktorá má sídlo v budove FMK na Skladovej ul., predstavenia univerzitného divadla The-a(r)t-re.
V Trnave môžete navštevovať divadlo, kiná či rôzne galérie. Predstavenia Divadla Jána Palárika na Trojičnom námestí sa začínajú o 19.00, pokiaľ nie je uvedené inak a tešiť sa môžete na bohatú ponuku divadelných predstavení, ale aj na kvalitných slovenských hercov. V Dome kultúry sa usporadúvajú rôzne kultúrno-spoločenské podujatia, divadelné predstavenia, koncerty, plesy, tanečné a zábavné podujatia rôznych žánrov profesionálnej i amatérskej umeleckej činnosti. Fanúšikov filmov potešia dve kiná: Cinemax a Kino Hviezda, v ktorom okrem premietania bývajú aj rôzne improvizačné a zábavné vystúpenia. Galéria Jána Koniarka a Malá synagóga – Galéria organizujú výstavy a zhromažďujú rôzne umelecké diela výtvarného umenia.

Športové

Športové

Futbalový turnaj UCM
Dátum: neurčitý
Typ akcie: športové podujatie

Pre všetkých športových nadšencov sa pravidelne organizuje Futbalový turnaj UCM, kde sa môžete vybehať za loptou a zmerať si svoje sily medzi študentmi a vyučujúcimi. Nezabudnite si kvalitnú obuv a dobrú kondičku. Pravidlom nie je zvíťaziť, ale zúčastniť sa.

senatorscup120Senator’s Cup
Dátum: december
Typ akcie: volejbalový turnaj

Príďte sa zabaviť na volejbalový turnaj, kde si zahráte proti študentom a pedagógom UCM. Poskladajte si svoj alebo sa pridajte k nejakému tímu a ukážte celej univerzite svoj smeč!

Oddychová zóna

Oddychová zóna

V budove v Jame môžete voľný čas medzi prednáškami tráviť v oddychovej zóne.

Konferencie

Konferencie

Marketing Identity
Dátum: november
Typ akcie: fakultná konferencia so zameraním na marketing

Konferencia, ktorú by si študenti (nielen) marketingu nemali nechať ujsť. Množstvo zaujímavých prednášok na témy týkajúcich sa marketingu, reklamy a médií. V krásnom prostredí Smolenického zámku si vypočujete novinky a informácie, ktoré rozšíria vaše vedomosti v danej tematike. Do Smoleníc býva zabezpečený autobus, ktorý vás tam dovezie aj privezie naspäť do Trnavy.

megatrendy120Megatrendy a médiá
Dátum: marec
Typ akcie: konferencia

Konferencia sa koná pravidelne na Smolenickom zámku, kde doktorandi, vyučujúci a odborníci z praxe prednášajú najnovšie poznatky na tému trendy v médiách. Účasť na tejto konferencii by nemali vynechať študenti, ktorých zaujímajú média a všetko čo s nimi súvisí.

Aktivity

Aktivity

Našim študentom tiež prinášame prostredníctvom webu i facebookového profilu množstvo ponúk na stáže i pracovné pozície, dobrovoľnícke akcie a veľa ďalších. Od marca 2013 funguje na FMK UCM i coworkingové centrum Pointt, ktoré svojimi aktivitami podnecuje rozvíjanie nápadov a myslenie „outside of the box“ na podporu vlastných projektov.

Na Univerzite sv. Cyrila a Metoda pôsobí divadlo The-Art-re, spevácky zbor Unitty i folklórny súbor.

Sledujte dianie, oznamy na stránke, oznamy v časopise atteliér a facebookovskú stránku FMK, kde nájdete presné dátumy všetkých akcií, ktoré sa budú konať na našej fakulte. Ak máte nápady na nové super akcie alebo sa chcete pripojiť k organizácii týchto eventov, neváhajte a kontaktujte organizátorov alebo oslovte vyučujúcich a doktorandov. FMK je otvorená iniciatíve študentov, ktorí majú kreatívne nápady.

 

 
Späť hore ↑