Herný festival UniCon láka tento rok na Vikingov a vlastný MMOG svet

UniCon vzdá tento rok hold bájnym Severanom. Pravú atmosféru severskej mytológie budeš môcť zažiť už 20. a 21. 02. 2021. Magické, však?

Hoci bude festival prebiehať online, zostáva aj naďalej verný hre. Okrem klasickej možnosti sledovať a komentovať streamy bude UniCon prebiehať v zasneženom MMOG svete, ktorý pripravujú študenti z TEDI Games v spolupráci s Bartoš Studio.

unicon online

Stredobodom pozornosti nebudú iba Vikingovia, ale aj reálne či vymyslené postavy severskej kultúry.

Questy za odmeny

Vo vikingskej dedine sa spolu s kamarátmi prenesieš na pradávny severský ostrov, kde budeš môcť sledovať program a turnaje, behať, skákať, navštevovať rôzne časti ostrova, ako napríklad osadu či tavernu a tí zvedavší si prídu na svoje pri objavovaní mnohých ďalších tajných zákutí. 

Hra, v ktorej bude festival prebiehať, ti umožní zažívať reálne stretnutia s inými návštevníkmi, ale aj hernými postavami, od ktorých budeš môcť získať za splnenie náročných i ľahších questov či kvízov coiny. Za nazbierané odmeny potom môžeš v tradičnej aukcii s Andrejom Bičanom vydražiť rôzne ceny. 

unicon online

Tohtoročný Unicon bude prebiehať v zasneženom MMOG svete.

Program plný e-športu i prednášok

Hodnotné výhry si tiež odnesú finalisti e-športovej univerzitnej ligy UniCup v CSku či Lolku. Priestor dostane aj Fortnite i offlinový Magic prenesený do virtuálneho sveta. Okrem sledovania napínavých zápasov sa festival bude venovať, ako inak, bájnym Severanom. Stredobodom pozornosti tak nebudú iba Vikingovia, ale aj reálne či vymyslené postavy severskej kultúry. Herný svet plný vikingských lodí a tlejúceho ohňa doplnia prednášky a diskusie, ktoré prepájajú súčasnosť s dávnou minulosťou. 

Dozviete sa, ako severská mytológia zasahuje do aktuálnych hier, či už ide o aktuálny Assasins Creed, očakávaný Hellblade II, MTG extenziu Kaldhaim, alebo ďalšie pokračovanie God of War, ale aj tých starších, veď kto by zabudol na Skellige, Sovngard či hory Frostbacku.

Tiež zistíte, aké hry hrali samotní Vikingovia vo svojej dobe, ako fungovala ich spoločnosť, v čom sa jej zobrazenie líši v spomínaných hrách, ale aj ako znela ich hudba a v čom inšpiruje tú dnešnú. Bokom, samozrejme, nezostanú ani snahy preniesť ich na plátna kín či obrazovky televízorov a  niektoré filmy si spolu pozrieme aj celé.

Ako na to? 

Podporiť festival bude možné na stránke unicon.lol, a to formou kúpy cosplay kalendára. Odmenou bude vstup do virtuálneho interaktívneho sveta, ktorý je limitovaný. Záujemcovia môžu UniCon sledovať aj na streamoch na sociálnych sieťach.

Rovnako, ak nechceš zmeškať žiadne informácie, sleduj náš Facebook a Instagram.

Festival UniCon už šiesty rok organizujú študenti a pedagógovia študijného programu teória digitálnych hier na FMK UCM v Trnave.