6 unikátnych hier, ktoré vytvorili naši študenti

Študijný odbor Teória digitálnych hier samozrejme nie je iba o teórii. Jeho súčasťou je aj prax v podobe vytvárania hier. Študenti vytvárajú hry a herné prototypy počas takzvaných Game Jamov, na ktorých majú väčšinou stanovenú jednotnú tému a prísny časový limit. Takmer plnohodnotné hry tak niekedy vzniknú aj za menej, než 48 hodín.

1. Long Way to Home

V noci by ste sa na huby do lesa predsa nevybrali, alebo áno? V her Long Way to Home však nemáte inú možnosť. Prinúti vás k tomu hlad, ktorý vás napokon dovedie až ku veľkej žiarivej hube, kde sa to po jej konzumácii celé trochu zvrtne. Nájsť cestu späť už zrazu nie je tak jednoduché, s tou hubou nebolo niečo v poriadku a telefón máte nabitý iba na 15 %. Podarí sa vám vrátiť domov?

2. RainMaker

Keď je témou Game Jamu „ovládanie počasia“, nesmie na ňom chýbať indiánsky rituál na vyvlávanie dažďa. RainMaker je rytmická hra pre virtuálnu realitu, v ktorej vás šaman prevedie týmto posvätným rituálom a usmerní vás pri bubnovaní, s cieľom úspešne vyvolať dážď. Okrem originálneho námetu hre navyše nechýba ani poriadna dávka humoru v podobe vtipných hlášok od samotného šamana.

3. Egg Time

Pamätáte si ešte na starú ruskú videohru „No počkaj!“? Ak áno, v hre Egg Time sa budete cítiť ako doma, akurát s tým rozdielom, že už nejde o čiernobielu 2D hru. Tentokrát budete vajíčka chytať priamo vo virtuálnej realite, pričom vám to ešte aj trochu okorenia padajúce bomby.

4. Trash Time

Chceli ste sa niekedy zahrať na rozprávkového robota WALL-E? Hra Trash Time pre virtuálnu realitu vám to umožní a navyše vás naučí, že recyklovanie môže byť nielen prospešné, ale aj zábavné.

5. CO-OP

Príslovie „V jednote je sila“ neplatí len v živote a na Game Jamoch, ale aj v hre CO-OP. V tejto hre pre virtuálnu realitu hráč ovláda naraz dve postavy, ktoré si musia pri prekonávaní jednotlivých úrovní vzájomne pomáhať.

6. Hands of Justice

Ako by to vyzeralo v Národnej rade SR, ak by sme netolerovali skorumpovaných politikov a nahradili ich robotmi? Na takúto bizarnú otázku vám odpovie hra Hands of Justice, ktorú vytvoril tím TEDI Games len za 48 hodín.