Športové aktivity

Každoročne sa konajú univerzitné a medziuniverzitné zápasy vo futbale, volejbale a basketbale, ktoré organizuje univerzita, Kabinet telovýchovy a športu a Kabinet eventov. University dance center ponúka výber kurzov rôznych druhov tancov. Neodmysliteľnou súčasťou športového života sú pravidelné turnaje vo futbale, stolnom tenise, volejbale a zumbamaratóny.

Senator's cup 2012 Foto: Katarína Acél

Najväčším športovým areálom je AŠK Slávia, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti pri budove univerzity. Nachádzajú sa tam futbalové ihriská, telocvičňa, tenisové kurty, asfaltová dráha využívaná hlavne verejnosťou na rekreačný beh a korčuľovanie. Súčasťou areálu je aj športová hala Šport centrum Pohoda, v ktorej možno vykonávať rôzne druhy športu: squash, aerobic, stolný tenis, cvičenie na stacionárnych bicykloch, posilňovanie a pre tých pohodlnejších tu je relax v podobe masáží, saunovania a pod. Areál je otvorený denne od 7.00 do 22.00 hod. Ak obľubujete plávanie, môžete navštíviť Mestskú krytú plaváreň Zátvor alebo plaváreň MTF-ky, kde majú študenti zľavu na ISIC.

Turnaje

Turnaje

Futbalový turnaj o pohár rektora – sa organizuje pod záštitou univerzity. Športoví nadšenci sa môžu vybehať za loptou a zmerať si svoje sily s ostatnými študentmi alebo vyučujúcimi.

Iffi Summer Games je jednodňové podujatie, na ktorom sa body za jednotlivé disciplíny pripisujú členom družstiev, ale do súťaženia sa môžu zapojiť aj jednotlivci. Organizuje sa nepravidelne.

Senator’s Cup – každoročný volejbalový turnaj, ktorý výťažok zo vstupného a tomboly venuje na dobrú vec.

Telocvičňa

Telocvičňa

Univerzita sv. Cyrila a Metoda spoločne s Fakultou masmediálnej komunikácie ponúka študentom možnosť rozvíjať športové aktivity na rekreačnej i klubovej úrovni. Na FMK UCM môžu študenti športovať prostredníctvom Kabinetu telovýchovy a športu, ktorý vytvára podmienky pre pravidelné aktivity tohto druhu (volejbal, floorball, basketbal, stolný tenis, zumba). V súčasnosti môžete športovať podľa rozvrhu v telocvični v JAME:

  • pondelok 15.00 – 16.30 hod. floorbal,
  • utorok 18.00 – 18.55 hod. zumba, basketbal,
  • streda 17.00 – 19.00 hod. volejbal, stolný tenis.

Plaváreň

Plaváreň

Ďalšie informácie o športových aktivitách získate na e-mailovej adrese sportfmk@gmail.com.

Volejbalový klub

Volejbalový klub

Šport na klubovej úrovni je na univerzite sústredený najmä okolo volejbalového klubu HIT Trnava, ktorý začal v roku 2011 budovať základy Volejbalovej akadémie. Pod vedením ôsmich kvalifikovaných trénerov a tréneriek sa viac ako 70 volejbalistiek v siedmich telocvičniach zdokonaľuje v herných činnostiach a zúčastňuje sa rôznych súťaží. Volejbalová akadémia v Trnave je  otvorená pre všetkých záujemcov o športové zážitky a tréningy.

Cieľom  projektu je vytvoriť  prvotriedne volejbalové družstvá v rôznych vekových kategóriách (od starších žiačok cez kadetky, juniorky až po ženy), ako aj amatérske volejbalové družstvá.

V sezóne 2013 – 2014 účinkuje klub v 1. lige žien západ, organizovanej Slovenskou volejbalovou federáciou Hit UCM Trnava, pričom ide o  univerzitný tím s podporou Univerzity sv. Cyrila a Metoda a Mesta Trnava.

Zdroj textu: www.hitrnava.sk

Power Yoga

Power Yoga

Každý pondelok o 18.00 hod. v telocvični v JAME. Prvá hodina sa uskutoční v pondelok 3. októbra 2016. Precvičuje akreditovaná inštruktora Martina Kulisievičová.

Zamestnanci a študenti UCM majú vstup voľný (na preukaz ISIC/ITIC). Podložky pre začiatočníkov budú k dispozícii. Prihlasovanie na jednotlivé hodiny sa uskutočňuje prostredníctvom SMS na telefónne číslo 0907 42 44 43, v skupine YogaMel na Facebooku alebo e-mailom na martina.kulisievicova@ucm.sk.

yoga_mel

 
Späť hore ↑