Utečte od stresu. UCM Night Run prepája šport a duševné zdravie

Nočný beh v celkovej trase necelých 6 km sa uskutoční 2. mája o 20.00 hod. Začína sa na Námestí Jozefa Herdu.

UCM Night Run sú bežecké preteky určené pre každého milovníka športu. Hlavnou myšlienkou tohto ročníka je prepojenie pohybu a mentálneho zdravia. Naším cieľom je rozhýbať Trnavu, informovať verejnosť o benefitoch športu na duševné zdravie človeka, ale aj posilniť športové aktivity Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave,” vysvetľujú organizátori.

Okrem behu aj diskusie a zbierka

Nočný beh je naozaj skvelý zážitok, ktorý kombinuje šport, duševné zdravie a kultúru. Trasa, ktorá vedie cez významné pamiatky Trnavy, poskytuje úžasné výhľady a nádhernú atmosféru, ktorú bude mať každý bežec možnosť zažiť. Tento ročník podujatia nesie aj benefičný charakter. Priamo na podujatí bude prebiehať zbierka pre Flek klub, ktorý poskytuje psychologickú pomoc mladým ľuďom. Založili ho psychológovia a odborníci z OZ IPčko a majú dlhoročnú podporu Ministerstva školstva SR a rôznych významných nadácií a fondov.

V rámci témy duševného zdravia si organizátori pripravili aj doplňujúci program, a to diskusiu o vplyve behu na duševné zdravie so psychológom. Po diskusii zaspieva talentovaná Emma Llure s gitarovým doprovodom Adama Kršiaka. Neskôr prebehne diskusia so športovcom a kondičným trénerom Patrikom Krajčovičom.

Zdroj: facebook.com/UCM NIGHT RUN

Trať s dĺžkou 5,96 kilometra je vhodná pre všetkých bežcov bez ohľadu na úroveň ich kondície a skúseností s behom. Beh sa začína a končí na Námestí Jozefa Herdu. Základné štartovné pre pretekárov je 10 € v predregistrácii a 12 € na mieste, študenti platia 5 € v predpredaji a 10 € na mieste.

Registrácia: https://goout.net/sk/listky/ucm-night-run-2023/cdgs/

Časový harmonogram

17:00 – 18:00 – Registrácia súťažiacich
17:45 – 18:15 – Diskusia Vplyv behu na duševné zdravi
18:20 – 18:50 – Vystúpenie speváčky Emmy Llure
18:55 – 19:25 – Diskusia s kondičným trénerom a športovcom Patrikom Krajčovičom
20:00 – Začiatok pretekov

Počet kategórií, ale aj všetky ostatné informácie môžete nájsť v udalosti na FB UCM Night Run alebo Instagrame. Meranie času bude sprostredkovať firma SPORTSOFT TIMING.

Organizátori tohto podujatia sú študenti Univerzity sv. Cyrila a Metoda. Takéto projekty môžu poskytnúť veľmi cenné skúsenosti a umožniť študentom rozvíjať sa nielen v akademickom prostredí, ale aj v praktických oblastiach svojho odboru.

Zdroj titulnej foto: unsplash.com/Miguel A Amutio