Študuj teóriu digitálnych hier na FMK UCM

Bavia ťa hry a svoju budúcnosť si vieš predstaviť v hernom priemysle? Teória digitálnych hier Fakulty masmediálnej komunikácie UCM je v tom prípade študijný program pre teba ako stvorený. Čas na podanie prihlášky máš do 28. apríla. 

Ako skúsený hráč/skúsená hráčka určite vieš, že ak hovoríme o hrách, nemyslíme nimi len športové, akčné, arkádovky alebo adventúry. Herné princípy sa dnes využívajú vo vzdelávaní, pri tvorbe mobilných aplikácií, na interakciu so zákazníkmi aj v projektovom manažmente.

 

Uplatnenie v praxi

Paula má titul bakalár z marketingovej komunikácie a o chvíľu bude končiť svoje magisterské štúdium teórie digitálnych hier. V prvom ročníku spoluorganizovala festival Unicon u nás na FMK (a pokračuje v tom ďalej), na ktorom sa spoznala so zástupcom firmy Pixel Federation a neskôr v nej získala stáž aj prácu. Počas svojho štúdia na našej fakulte sa venovala aj organizovaniu podujatí v kabinete eventov, kde získala množstvo skúseností.

Paula Setnická. Foto: J. Kovalík„Keď som sa dozvedela, že sa chystá otvorenie programu teória digitálnych hier, voľba pre magisterské štúdium bola jasná. Nikdy sa mi ani nesnívalo, že na vysokej škole by som mohla študovať to, čo je zároveň mojou záľubou.“

Paula Setnická, 2. ročník Mgr. TEDI

 

Po absolvovaní tohto študijného programu môžeš pracovať ako storyteller, testér (QA-quality assurance), level dizajnér, marketingový špecialista v segmente počítačového trhu a herný teoretik, po druhom stupni ako dizajnér hier alebo analytik.

 

Praktické predmety

Štúdium na našej fakulte je zamerané prakticky. Budeš spolupracovať na projektoch, ktoré súvisia s digitálnymi hrami a ich tvorbou:

  • herný festival UniCon,
  • štúdio TEDI Games,
  • internetová relácia Game.Over a iné.

Okrem toho sa budeš zúčastňovať herných jamov (napr. Letná Akadémia Gier (PL) a Bratislava Game Jam) a domácich a zahraničných podujatí.

Popri reálnych zadaniach sa naučíš základy o tvorbe hier, psychológii hráčov, hudbe v hrách, scenáristike, budeš mať prehľad o platformách, tvorbe webových stránok, a tiež nástrojoch na ich propagáciu a predaj.

 

Čo potrebuješ vedieť o prijímačkách na FMK UCM?

Máš priemer do 1,5? Berieme ťa bez prijímačiek! Ak sa do tohto čísla nevojdeš, testy na teba budú čakať 13. júna 2017. Zvýš svoju šancu na prijímačkách a objednaj si našu príručku, ktorá ťa na ne pripraví.

Podaj si prihlášku do 28. apríla 2017 elektronicky a ušetri na poplatku za prijímačky.

CHCEM VEDIEŤ VIAC

 

Najnovším výsledkom našich študentov je hra Feed My Knowledge pre uchádzačov, v ktorej môžete nájsť aj vzorové otázky z prijímacích testov.

Foto: Jakub Kovalík

 
Späť hore ↑