pixelzest

Pozývame na nový herný festival v Trnave, spoluorganizujú ho aj ľudia z FMK

Do Malého Ríma sa blíži nový festival s názvom PixelZest, ktorý je zameraný na digitálny svet a moderné technológie. Podujatie sa uskutoční v priestoroch Kreatívneho centra Trnava na Hlavnej ulici 17 v dňoch 19. – 20. apríla 2024. 

Prvý deň – piatok je určený pre zaregistrované školy a nebude prístupný verejnosti. Sériu prednášok zameraných na oblasti spojené s bezpečnosťou na internete a modernými technológiami budú mať pod palcom pedagógovia z Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave a experti z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Trnava. 

 

Samotný festival pre širokú verejnosť sa uskutoční v sobotu 20. apríla 2024. Prináša množstvo zaujímavých atrakcií pre rodiny s deťmi, ale aj hernú komunitu – od virtuálnej reality a závodných simulátorov cez konzolové hry až po edukatívne prednášky a súťaže o skvelé ceny.

 

Zažite jedinečnú zábavu vďaka spojeniu toho najlepšieho zo sveta hier a technológií. Vstup na festival je pre všetkých zadarmo.

O festivale v Aetteri porozprával aj náš študent teórie digitálnych hier Marek Galierik, rozhovor si môžete vypočuť na Spotify: