game jam plus

Naši študenti opäť uspeli v súťaži Game Jam Plus. Aké hry postúpili do finále?

V európskom semifinále, ktoré sa uskutočnilo tento rok na Madeire, postúpilo do svetového až šesť herných projektov z inkubátora nášho Kreatívneho centra Skladová. V hrách tento rok dominuje téma environmentálnych problémov.

Game Jam Plus je osemmesačný akceleračný program, ktorého víťazi môžu získať investora na svoj projekt. Do súťaže zvykne byť zapojených viac než 1000 hier z 30 krajín sveta. Úspechu našich študentov predchádzala niekoľkomesačná práca na hrateľnom prototype digitálnej hry, ktorá sa začala medzinárodným game jamom v októbri minulého roka. Naša univerzita je v programe zapojená už druhý rok. Vlani študenti dokonca vyhrali svetové finále hneď v dvoch kategóriách. 

Ktoré hry postúpili tento rok? 

Tím V3SKA – hra ULTIMATE TOTAL PETAL 

Hra skončila celkovo na druhom mieste a mixuje beat‘ em up a FPS žáner. Príbeh sa odohráva v alternatívnej dystopickej budúcnosti, v ktorej hlavný záporák spustošil prírodu na dosiahnutie ľudskej robotickej modifikácie. Nanešťastie pre neho, príroda vracia úder v podobe „Wesa“ – zmutovanej rastliny, ktorá je pripravená jeho machinácie zlikvidovať za každú cenu.

Čaká vás boj zblízka a rýchly parkúr cez mestá, v ktorých môžete zbierať nové mutácie a vylepšovať si schopnosti, zasadiť semienka do svojej základne a pestovať ich, kým postupujete k svojmu cieľu: záchrane prírody a zničeniu zla.

 

Tím GAME TREE – hra TRASH BOT

„Trash Bot“ je vzrušujúca 3D mobilná hra, v ktorej hráči prevezmú úlohu robota. Ten sa musí vydať na misiu zbierať, triediť a recyklovať odpad v rôznych lokalitách. Začína sa v recyklačnej továrni, kde sa naučíte základy recyklácie a ovládania robota. Po úspešnom dokončení úvodného levelu sa hráči dostanú do ďalších lokalít, kde čelia novým výzvam a úlohám. Vylepšujú svojho robota, kupujú nové vybavenie, ďalších robotov a investujú do svojej základne, aby zvládli zložitejšie úlohy a dosiahli väčšie úspechy v recyklácii.

Súčasťou hry je aj príbehová linka, kde hráči objavujú tajomstvá o zániku Zeme a hľadajú spôsoby, ako ju zachrániť. „Trash Bot“ je perfektnou kombináciou zábavy a vzdelávania, pripravenou na dobrodružstvo plné recyklácie a obnovy. Choďte do akcie a staňte sa hrdinom planéty!

 

Tím REDSPARK – hra FORSAKEN

Forsaken je retro štylizovaná survival FPS hra, inšpirovaná lokálnymi poverami z okolia slovenského pohoria Tribeč. Podľa nich sa v lesoch nachádza časopriestorová trhlina, zodpovedná za záhadné zmiznutia miestnych. Hráči prevezmú rolu jedného z týchto ľudí, ktorý prešiel touto časopriestorovou trhlinou a ocitá sa v inej dimenzii, sám a opustený v zabudnutom lese.

Gameplay je rozdelený na dve časti – cyklus dňa a noci. Počas dňa musíte preskúmať prostredie hôr, zbierať zbrane a byliny, ktoré vám pomôžu prežiť noc. Naopak, počas noci bojujete s monštrami, ktoré les obývajú.

 

Tím SPROUTS – hra LIFE OF SHROOM

Simulátor života, ktorý opisuje život rodiny hríbov od narodenia po smrť. Hra zachytáva úspechy a strasti každodenného života od prvých krokov cez zlomené srdce až po odchod z domu a smrť.

Tím čerpal z hier ako Journey a Unpacking, aby priniesli hráčom požadovanú emočnú katarziu – chcú hráčom ponúknuť viac než len ”ďalšiu hru” do ich hernej zbierky. Hra je spracovaná v 3D grafike, za pomoci Blenderu a postavám vdýchli život v Unreal Engine 5 vďaka stránke Mixamo.

 

Tím SPACE FROGGO GAMES – hra KEMONO HANTA

Hra má originálny koncept, zaujímavú hrateľnosť a vychádza z japonskej mytológie. Cieľom je dostať sa von z temnej jaskyne, a to bojom s japonskými príšerami a riešením hádaniek. Hráč sa v nej stretne s dobovými zbraňami a mágiou.

 

Tím SAD RHINOS – hra RHINO RESCUE

Táto kreatívna ekologická hra simuluje 3D príbehovú prechádzku „Kruegerovým národným parkom“. Hráč je mladý aktivista, ktorého cieľom je chrániť nosorožce pred pytliakmi, ničiť nástrahy, vystopovať pytliakov v ich táboroch a oslobodiť mláďatá z klietok. Takmer úplné vyhynutie nosorožcov, o ktorom sa vo veľkom písalo v rokoch 2016 a 2017, bolo dostatočne silnou motiváciou pre sedemčlenný tím na vytvorenie tejto hry.

Úspešným študentkám a študentom gratulujeme!

Zdroj informácií a titulnej foto: sidequest.pt