kreatívne centrum skladová

V Trnave vzniká Kreatívne centrum Skladová. Bude fungovať ako podnikateľský inkubátor pre talenty

Vytvorenie Kreatívneho centra na FMK UCM v Trnave si dáva za cieľ napomôcť rozvoju slovenského priemyslu v rámci kultúrneho priemyslu.

Ide o oblasť hudby, audiovízie či multimédií, a to prepojením teoretických znalostí nadobudnutých počas štúdia s praktickými znalosťami, ktoré umožnia širokej verejnosti rekvalifikovať sa a uplatniť sa na pracovnom trhu. 

Centrum bude po jeho dokončení a dobudovaní poskytovať rozsiahly komplex služieb zameraných na podporu rozvoja e-športu, kreatívneho talentu, zručností. Tiež má slúžiť na uspokojenie dopytu po kreatívnej tvorbe v oblasti digitálnej produkcie hudby, hier a dizajnu, ako aj virtuálnu archiváciu kultúrnych pamiatok. KC má ambíciu rozvíjať a naštartovať procesy, ktoré pomôžu premeniť kreatívny ľudský potenciál do komerčne využiteľného alebo verejne prospešného produktu alebo služby. 

V súčasnosti otvárame pre verejnosť virtuálnu časť tohto projektu, ktorá bude realizovaná hybridne. Fakultu v nasledujúcom období čaká rozsiahla rekonštrukcia priestorov a technologického zázemia. Po ukončení sa počíta s tým, že Kreatívne centrum Skladová bude disponovať vlastnými priestormi, dostupnými pre širokú verejnosť.  

Aktuálne výzvy a informácie nájdete na novom webovom sídle KC: www.skladova.fmk.sk

Projekt bude fungovať ako podnikateľský inkubátor pre talenty z oblasti digitálnych hier, elektronického športu a streamingu formou mentoringu a workshopov. 

Ak sa chcete posunúť v game dizajne, ale chýba vám tím, v KC Skladová vám ho nájdeme. Okrem toho vám pomôžeme vypracovať herný prototyp a poradíme pri hľadaní potenciálneho investora. 

Pomáhame aj mladým začínajúcim tímom či jednotlivcom, ktorí sa chcú presadiť v e-športe. Snažíme sa zefektívniť tréningové návyky a tiež poskytujeme konzultácie v oblasti marketingu. Miesto majú u nás aj streameri a komentátori, ktorí potrebujú poradiť, ako robiť dobrý obsah. Nakopneme tiež organizátorov e-športových podujatí.

Viac o projekte sa dočítate v tomto článku.