Podobné sú v Toronte či Litve. Máme prvé špecializované stredisko e-športov Red Bull Gaming Hub Trnava

Vzniklo v priestoroch FMK na Skladovej. Slúžiť bude pre tréning tímov, výučbu, ale aj podujatia a e-športové turnaje.

Red Bull Gaming Hub ponúka špičkové vybavenie a príležitosť pre tréning elektronických športov, organizovanie turnajov a ich živé vysielanie. Zároveň vytvára príležitosť pre študentov študijného programu teória digitálnych hier na FMK UCM v Trnave absolvovať elektronické športy ako voliteľný predmet v nových a zmodernizovaných priestoroch.

 

Elektronické športy v dnešnej dobe patria nielen medzi populárne voľnočasové aktivity, ale aj medzi elitné zamestnania. Čoraz populárnejšie sa však stáva aj ich živé vysielanie. Milióny ľudí na celom svete dnes sledujú, ako najlepší hráči sveta hrajú hry, vďaka ktorým zarábajú milióny dolárov alebo eur,“ uviedol Michal Kabát, ktorý sa venuje výučbe elektronických športov.

red bull gaming hub

Poďakovanie patrí aj e-športovej organizácii LanCraft, ktorá do učebne zabezpečila pohodlné sedenie pre ešte lepšie výkony. Zdroj: Sandra Struhárová

Nie je to len o hraní

Hranie hier však prináša aj možnosť rozvíjať organizačné schopnosti a tzv. mäkké zručnosti. Študenti sa okrem toho učia zvládať emócie a pracovať v tíme, čo môžu uplatniť v rôznych profesiách. Taktiež im pomôžu pri kariére v hernom priemysle, ako aj mimoškolských aktivitách.

„Elektronické športy vnímame ako príležitosť pre rozvoj týchto zručností. Chceme sa venovať mladým talentom, podporovať ich a spolupracovať aj so širšou verejnosťou, komunitou odborníkov a prepájať akademické prostredie s praxou,“ doplnil M. Kabát.

 

Stredisko vzniklo v spolupráci s Red Bull Slovensko, spoločnosťou LanCraft a FMK UCM v Trnave. Ide o prvé stredisko tohto druhu na Slovensku. Podobné strediská sú vybudované napríklad na univerzitách v Toronte alebo Litve.

Zdroj titulnej foto: FMK UCM v Trnave