ucm tedi bears

TEDI Bears z UCM vyhrali pilotný ročník súťaže E-športová univerzita

Vďaka hráčom a streamerom sa organizácii podarilo nazbierať neuveriteľných 380 bodov. V rebríčku nechýbali ani spolky z najznámejších univerzít z Technickej univerzity v Košiciach, Univerzity Komenského v Bratislave, ako aj zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. 

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave so svojím univerzitným e-športovým spolkom UCM TEDI Bears sa umiestnila v súťaži E-športová univerzita LS2021 na prvom mieste. Táto súťaž bola súčasťou univerzitnej e-športovej ligy s názvom UniCup. 

Tím UCM TEDI Bears sa umiestnil na druhom mieste v kategórii Counter-Strike: Global Offensive a ďalší reprezentanti našej univerzity v kategórii League of Legends na treťom mieste. Do celkového hodnotenia však prispeli aj ostatné UCM TEDI Bears tímy, ktoré sa umiestnili v TOP 8. Celkovo univerzitu v lige reprezentovalo 13 tímov. 

 

UCM má najúspešnejší tím aj druhého najproduktívnejšieho hráča

„Sme pomerne mladá organizácia a na univerzitnej e-športovej scéne pôsobíme iba druhý rok, a preto sme šťastní za malé aj veľké úspechy, ktoré sa nám podarí vydobyť. Budeme radi, ak sa nám bude takto a ešte väčšmi dariť aj v budúcich sezónach,” zhrnula pôsobenie manažérka organizácie Barbora Šidíková. 

Zahanbení nezostali ani jednotlivci. Kapitán tímu TEDI Bears Alfa Martin “Maxx” Smolár sa umiestnil na druhom mieste v kategórii najproduktívnejších hráčov ligy.

“V prvom rade by som chcela poďakovať LanCraftu a ľuďom stojacim za UniCupom za príležitosť pre našich hráčov zapájať sa do rôznorodých e-športových súťaží. Bez organizácií ako ste vy a ostatné na Slovensku by naši hráči nemali možnosť hrdo reprezentovať meno našej univerzity. Taktiež vyjadrujem obrovskú vďaku a gratuláciu našim hráčom aj streamerom, ktorí sa aktívne zapájali do týchto súťaží a aj keď sa niektorí nedokázali umiestniť najvyššie, viem, koľko úsilia dávali ako do tréningov, tak aj do zápasov, a preto im skladám hlbokú poklonu,” poďakovala Šidíková. 

Usporiadajú turnaj pre univerzitu

Hráči a členovia UCM TEDI Bears aj tento semester preukázali svoje vlohy v e-športe, ako aj v ich snahe o rozvoj na univerzite. Týmto umiestnením získali možnosť usporiadať turnaj pre univerzitu, ktorý sprostredkuje agentúra LanCraft. O turnaji a možnosti zapojenia sa vás budeme detailnejšie informovať v najbližších dňoch.

Do pozornosti dávame aj epizódu relácie Na slovíčko, v ktorej vyspovedali vedúcu tímu UCM TEDI Bears Barboru Šidíkovú.