pixelzest 2024

FMK bola partnerom vzdelávacieho podujatia PixelZest. Naši kolegovia pomohli rozvíjať mediálne zručnosti

Jedným z cieľov podujatia bolo poskytnúť stredoškolákom, ale aj širokej verejnosti dôležité informácie o bezpečnosti a správnosti obsahu na internete a tiež rozšíriť ich obzory v oblasti digitálnych hier. 

PixelZest 2024 sa začal v piatok 19. apríla, kedy sa naša fakulta zapojila do série štyroch prednáškových blokov zameraných na kritické myslenie a mediálnu gramotnosť.

O online hrozbách aj virtuálnej realite

Prednášky mal na starosti odborník Silvester Buček, ktorý hovoril o tom, ako nenaletieť na internete, a Miroslav Kapec, ktorý rozobral tému Nepravdivý obsah v online prostredí. Súčasťou bolo aj interaktívne zapojenie 250 študentov zo stredných škôl. Tí sa dozvedeli, ako rozpoznať a správne reagovať na rôzne online hrozby.

V sobotu sa akcia presunula do praktickejšej roviny. Klára Zubková sa venovala prezentovaniu študijných programov teória digitálnych hier, masmediálna komunikácia a aplikované mediálne štúdiá. Michal Kabát zas prispel prednáškou na tému virtuálna realita, ktorá pritiahla veľký záujem zo strany návštevníkov. Dohromady sa na festivale v priestoroch Kreatívneho centra Trnava zúčastnilo počas oboch dní až 950 ľudí.

Hry, VR či závodné simulátory

Prvý ročník festivalu priniesol okrem prednášok aj rôznorodé atrakcie nielen pre rodiny s deťmi, ale aj pre hernú komunitu. Návštevníci mali možnosť zažiť zážitky z virtuálnej reality, závodných simulátorov a konzolových hier. Okrem toho sa mohli zúčastniť na rôznych súťažiach, v ktorých mohli vyhrať skvelé ceny.

  • pixelzest 2024

Festival PixelZest 2024 priniesol jedinečnú zábavu spojením toho najlepšieho zo sveta hier a technológií. Partnerstvo s podujatím je súčasťou záväzku FMK rozvíjať mediálne zručnosti a zlepšovať bezpečnosť na internete, ktoré sú neoceniteľné v dnešnej digitálnej dobe. 

Zdroj fotografií: Samuel Gubi