ŠVOaUK

Študentská vedecká odborná a umelecká konferencia je výbornou šancou pre študentov na prezentovanie projektov a ich výsledkov na odbornom fóre a získanie cennej spätnej väzby. 

Hlavným cieľom a poslaním konferencie je porovnať úroveň kvality odbornej a vedeckej činnosti študentov, umožniť študentom prostredníctvom osobných kontaktov výmenu informácií a skúseností z vedeckej a odbornej oblasti (ale aj zo zamerania plánov výučby), zvýšiť odbornú činnosť teoretickej a praktickej prípravy vo vedeckej problematike, a tiež podnecovať a prehlbovať záujem študentov o kooperáciu a zdravú konkurenciu.

Vyhlásenie

Fakultné kolo ŠVOaUK 2022

Srdečne Vás pozývame na ďalší ročník Študentskej vedeckej odbornej a umeleckej konferencie Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, ktorá je určená pre študentov bakalárskeho a magisterského štúdia.

Študenti môžu prezentovať svoje práce v nasledovných sekciách:

  • sekcia marketingovej komunikácie,
  • sekcia masmediálnej komunikácie,
  • sekcia umeleckej komunikácie,
  • sekcia digitálnych hier.

Termín podania prihlášky a odovzdania práce: do 20. apríla 2022
Termín konania ŠVOaUK: 27. apríla 2022

V každej sekcii budú ocenení najlepší študenti:

  1. miesto: 100 eur
  2. miesto: 70 eur
  3. miesto: 50 eur

Prihlášku a vypracované práce je potrebné odoslať online  do 20. apríla 2022. Bližšie informácie o konaní konferencie zverejníme na pripravovanej webovej stránke.

Kontaktný e-mail: svouk.konferencia(at)fmk.sk

Dokumenty na stiahnutie:
Pokyny na písanie práce ŠVOaUK [646.7 KB, application/pdf]
Štatút fakultnej ŠVOaUK [152.1 KB, application/pdf]

Víťazi 2022

Úspešní študenti ŠVOaUK 2022

Komisia č. 1 MARK:

doc. PhDr. Denisa Jánošová, PhD. – predsedníčka komisie
Mgr. Dušan Blahút, PhD.
Mgr. Igor Piatrov, PhD.

Komisia hodnotila 11 prác a vybrala troch víťazov.

  1. miesto: Zuzana Sidorová
  2. miesto: Miriam Cáková
  3. miesto: Alexandra Šabová 
Komisia č. 2 KOMU, KUK, VZME a TEDI:

Mgr. Bc. Lucia Škripcová, PhD. – predsedníčka komisie
Mgr. Monika Prostináková Hossová, PhD.
Mgr. Alexandra Rysuľová, PhD.

Komisia hodnotila 11 prác a vybrala troch víťazov.

  1. miesto: Denisa Káľavská
  2. miesto: Viktória Herbstová
  3. miesto: Viktória Revajová, Monika Cihlářová

Víťazi 2021

Úspešní študenti ŠVOaUK 2021

Komisia č. 1 MARK:

Mgr. Iveta Máliková, PhD. – predsedníčka komisie
PhD. Katarína Ďurková, PhD.
Ing. Tomáš Fašiang, PhD.

Tajomník: Mgr. Peter Ušák

Komisia hodnotila 15 prác a vybrala troch víťazov.

  1. miesto: Denis Javořík
  2. miesto: Zuzana Jendrisková
  3. miesto: Viktória Suchánová
Komisia č. 2 MARK:

Ing. Renáta Miklenčičová, PhD. – predsedníčka komisie
Ing. Jana Černá, PhD.
Mgr. Igor Piatrov, PhD.

Tajomníčka: Mgr. Miriama Koliščáková

Komisia hodnotila 14 prác a vybrala troch víťazov.

  1. miesto: Bc. Dominik Mlynarčík
  2. miesto: Bc. Júlia Budošová
  3. miesto: Barbora Sušienková
Komisia č. 3 MARK:

doc. PhDr. Denisa Jánošová, PhD. – predsedníčka komisie
PhDr. Adam Madleňák, PhD.
PhDr. Peter Krajčovič, PhD.

Tajomníčka: Mgr. Renáta Sádecká

Komisia hodnotila 15 prác a vybrala troch víťazov.

  1. miesto: Ing. Anežka Vargová
  2. miesto: Bc. Nikola Kotláriková
  3. miesto: Miriam Stachová
Komisia č. 4 KOMU:

PhDr. Sabína Gáliková-Tolnaiová, PhD. – predsedníčka komisie
Mgr. Lucia Škripcová, PhD.
Mgr. Anna Kačincová-Predmerská, PhD.

Tajomník: Mgr. Dominik Mičuda

Komisia hodnotila 9 prác a vybrala troch víťazov.

  1. miesto: Bc. Lucia Furtáková
  2. miesto: Bc. Šimona Tomková
  3. miesto: Bc. Bianka Francistyová
Komisia č. 5 KUK a TEDI:

Mgr. Zdenko Mago, PhD. – predseda komisie
Mgr. Juraj Kovalčík, PhD.
Mgr. Peter Lančarič, PhD.
Mgr. Dušan Blahút, PhD.

Tajomníčka: Mgr. Paulína Jelínková

Komisia hodnotila 13 prác a vybrala troch víťazov.

  1. miesto: Lenka Klimeková
  2. miesto: Stanislava Balážová
  3. miesto: Dominik Drozdík

Víťazi 2020

Úspešní študenti ŠVOaUK 2020

Sekcia masmediálnej komunikácie
  1. miesto: Peter Hatala: Vplyv televízneho spravodajstva na vnímanie reality.
    Školiteľ: Mgr. Ľuboš Greguš 
  2. miesto: Jana Kolenová: Profesia novinára v ére digitálnej žurnalistiky.
    Školiteľka: Mgr. Simona Mičová 
  3. miesto: Daniel Bíro: Štruktúra a kompozícia zahraničného spravodajského webu.
    Školiteľ: doc. PhDr. Ján Višňovský, PhD.
Sekcia marketingovej komunikácie
  1. Peter Lackovič: Vybrané nástroje komunikácie konkrétneho subjektu zameraného na zdravé stravovanie.
    Školiteľka: Mgr. Lenka Ďurišová 
  2. Tibor Lachkovič: Marketingová komunikácia a analýza povedomia o neziskovej organizácii EduEra.
    Školiteľka: Mgr. Marianna Urmínová 
  3. Nikola Kormaňáková: Prieskum uplatnenia absolventov v odbore mediálne a komunikačné štúdiá
    Školiteľka: doc. PhDr. Ľudmila Čábyová, PhD.
Sekcia umeleckej komunikácie
  1. Natália Sklenčárová: Digitálne umenie a ilustrácia.
    Školiteľ: Mgr. art. Martin Engler
  2. Kristína Fialová: Radšej teraz nikdy ako potom vôbec.
    Školiteľ: Mgr. Peter Lančarič, PhD.
  3. Pavol Banáš: Priznávam – hudobný videoklip.
    Školiteľ: Mgr. Peter Lančarič, PhD.

Zborníky

Zborníky z ročníka 2021:
Zborníky z ročníka 2020:
Zborníky z ročníka 2019:
Zborníky z ročníka 2018:
 
Späť hore ↑