Študenti vybrali 15 udalostí, ktoré im najviac rezonovali počas akademického roka

Čím sme žili uplynulý akademický rok? Študenti Kabinetu SOMO vybrali udalosti, ktoré v nich zanechali najviac spomienok a tiež vnímajú ich dôležitosť v rámci FMK UCM v Trnave. 

1. Týždeň vedy a techniky

Aj študenti, ktorí sa aktívne nezapájajú do diania na FMK, určite postrehli Týždeň vedy a techniky, ktorý je na fakulte pomaly sviatkom. Počas tohtoročného TVAT-u sme zažili štyri dni skvelých prednášok, spíkrov a workshopov pomocou, ktorých prepájame teóriu s praxou. Zaujímavé myšlienky, postrehy a poznatky z jednotlivých prednášok si môžete prečítať tu:

  1. Digitálny marketing 
  2. Digitálne hry
  3. Žurnalistika
  4. Workshop Agentúrny simulátor
2. Voľba dekanky

Na FMK UCM sa stala novou dekankou doc. PhDr. Ľudmila Čábyová, PhD., mim. prof., ktorá s prehľadom zvíťazila. Veľmi sa tešíme, čo nové prinesie na akademickú pôdu a akým smerom sa pod jej vedením fakulta uberie. Rozhovor o jej vízii si môžete prečítať na stránkach atteliéru.

3. Reprezentačný ples FMK

Ples Fakulty masmediálnej komunikácie je už stálicou medzi udalosťami FMK. Už po 17. krát sa pedagógovia a študenti z celej UCM mohli spolu zabaviť a aj vyhrať niečo pekné v tombole. Veď posúďte sami.

4. DOD na FMK 2019

Ako každý rok, aj tento sa konal Deň otvorených dverí pre budúcich FMK people. Skvelý program a atmosféra vítali 8. februára absolventov, zvedavcov, jednoducho všetkých, ktorí sa chceli o FMK dozvedieť viac. Atmosféru sa nám podarilo zachytiť v online zápiskoch.

5. Herný festival UniCon

Naša fakulta organizuje obľúbený herný festival už od roku 2015. Celá akcia sa tento rok presunula do priestorov Auly Jozefa Matúša, čím získala modernejší šat. Okrem cosplay a turnajov si návštevníci mohli vychutnať retro herňu, ale aj tie najnovšie vychytávky virtuálnej reality či pozrieť si prvý interaktívny film na svete Kinoautomat.

6. Študentské raňajky v Jame

Kabinet eventov opäť nesklamal a pripravil si pre večne hladných študentov FMK skvelý event „Študentské raňajky“, ktoré sa konali v Jame. Tieto raňajky neboli, dúfajme, ani prvé, ani posledné.

7. Megatrends and media

Témou tohto ročníka Megatrendov bolo „Digital Universe.“  Naši bádatelia sa tentokrát zamerali na kultové filmy, seriály a hry.

8. Fotografie pedagógov ako filmových superhrdinov

Autormi tohto projektu sú Lucia Škripcová, Katarína Cinová a Kristián Pribila, ktorí z našich pedagógov vytvorili superhrdinov zo známych filmov. Skvelý projekt a taktiež, skvelá prezentácia fakulty, ktorá zanechala veľký ohlas aj v médiách.

9. Študentský festival filmu & videa FREJM

Ďalšou skvelou udalosťou na našej fakulte bol študentský filmový festival, ktorý sa konal 24. apríla 2019. Nabitý bol prednáškami s filmármi z praxe. Tiež sme si mohli pozrieť snímky našich spolužiakov, ktorí súperili nielen o prestíž. Víťazné filmy si pozrite tu.

10. FMK Day 2019

Udalosť, kedy študenti a pedagógovia spoločne trávia čas v neformálnej atmosfére, tento rok poznačilo nepriaznivé počasie, takže sa udalosť konala vo vnútri. To však nezabránilo zábave a spoločným debatám pri pivku a dobrom jedle.

11. Klauzúrna výstava študentov KEFY

Výstava s vernisážou sa konali v závere letného semestra a postarali sa o ňu študenti z Kreatívno- experimentálneho fotografického ateliéru. Celé podujatie prebiehalo v krásnych priestoroch Západoslovenského múzea. Záujemcovia si mohli pozrieť tvorbu študentov, ktorí v KEFE zavŕšili svoje štúdium. Malú ochutnávku fotiek sme ukradli aj tu.

12. UCM Night run 2019

FMK sa nebráni ani športu. Unikátnym športovým podujatím bol UCM Night run 2019, ktorý sa konal 13. mája. Nahradil nám večerný program, keďže štart začínal o 20.00.

13. Prijímačky

Dôležitým dňom pre FMK bol 11. jún, kedy prebiehali v Aule Jozefa Matúša prijímacie skúšky, ktoré skladali „možno“ budúci študenti našej fakulty. Veríme, že medzi nás pribudnú šikovní a akční ľudia.

14. FMK štátnice #naFMKbolodobre

Májové štátnice nakoniec dopadli pre niektorých dobre, pre iných skvelo. Na fotkách to tak nevyzerá, ale kolegovia mali určite veľký stres. Tešíme sa už na tie augustové štátnice na FMK. A tým, ktorí to nedali želáme, mnoho síl pri ďalšom učení.

15. Promócie

Kolegovia z májových štátnic dnes úspešne zvládli promócie a tým pádom ukončili štúdium na FMK a začali im zaslúžené prázdniny. Dúfame, že sa budeme na akademickej pôde poprípade v zamestnaní, stretávať aj naďalej.