Fakultné médiá

V rámci denného štúdia majú študenti možnosť si vyskúšať prácu v HD štúdiu, v časopise atteliér, v rádiu Aetter, zapojiť sa do tvorby programu FMK TV alebo v rámci kabinetov tvoriť propagačné materiály, organizovať eventy a pripravovať zaujímavé výstupy. Študenti tak majú možnosť zistiť, čo ich naozaj baví. Práca vo fakultných médiách a kabinetoch patrí medzi voliteľné predmety.

Aké pozície zastávajú študenti v rámci jednotlivých aktivít?

  • redaktor časopisu Atteliér,
  • redaktor v rádiu, televízii,
  • grafik,
  • kameraman,
  • zvukár,
  • technik,
  • moderátor (TV/rádio) atď.

Časopis atteliér

atteliér

Atteliér - logoUniverzitný mesačník atteliér prináša aktuality zo života na univerzite, ale informuje aj o dianí v médiách, marketingu a kultúre. Študentský magazín atteliér sa už niekoľko rokov umiestňuje na popredných priečkach v súťaži vysokoškolských časopisov Štúrovo pero.

Za desať rokov od svojho vzniku vychoval mnoho úspešných novinárov či grafikov, ktorých mená môžete vidieť takmer v každom slovenskom internetovom či printovom periodiku.

Na tvorbe študentského časopisu atteliér sa podieľajú prevažne študenti FMK. Okrem tradičnej práce redaktora či grafika – zalamovača, si tu môžu vyskúšať aj prácu editora, korektora, webeditora či odborníka na sociálne médiá a marketéra.

AtteliérČasopis vzniká pod odborným vedením Júlie Kováčovej, šéfredaktorky najčítanejšieho slovenského denníka, takže sa tu študenti dokážu naučiť veciam, ktoré využijú aj v reálnej práci. Atteliér je medzi študentmi populárny predovšetkým vďaka spracovaniu netradičných tém a rozhovorom so zaujímavými ľuďmi.

V atteliéri sa našla aj moderátorka Adela Banášová, Rado Ondřejíček či novinár Tom Nicholson. Ak si chcete prečítať niečo z obsahu atteliéru, kliknite na web attelier.sk.

Kontakt: sefredaktor@attelier.sk
Web: www.attelier.sk
Facebook: facebook.com/AttelierSK

Rádio Aetter

Aetter

Rádio Aetter - logoRádio Aetter oslávilo v roku 2014 3 roky od prvého vysielania. Od svojho spustenia prešlo zaujímavým vývojom. Z pôvodných dvoch vysielacích dní sa stali tri dni. A aj mimo hovoreného vysielania nie je v rádiu Aetter ticho. Celodenný prúd dobrej hudby nájdete vždy na stránke internetového rádia www.aetter.sk.

Vlastné spravodajstvo je to, na čo sú jeho tvorcovia právom pyšní. Ako jediné študentské rádio ma vlastnú redakciu, ktorá zhromažďuje aktuality z prostredia školy a Trnavy. Preto ak chcete byť v obraze, vedieť, čo sa kde a kedy deje, vedieť, čo sa stalo a prečo sa to stalo, potom si určite nenechajte ujsť Aetter servis.

AetterV programovej štruktúre sa nachádza aj veľa zaujímavých relácií. Napríklad, ak chcete v lete cestovať za prácou do zahraničia, pustite si reláciu, kam si každý týždeň pozývajú niekoho zo študentov, ktorí už v zahraničí pracovali a radi sa o svoje skúsenosti podelia. Staršie vysielania, prehľadne rozdelené podľa krajín, nájdete aj v archíve.

Dozviete sa aj niečo o zaujímavých študentoch z našej fakulty. Skryté talenty – speváci, športovci, umelci a pod., o sebe na verejnosti veľa neprezradia, ale v rádiu Aetter ich vyspovedajú aj za vás.

Všetko toto a ešte omnoho viac zistíte len pri počúvaní rádia Aetter. A k tomu súťaže o lístky na rôzne podujatia v Trnave.
Moderované vysielanie od pondelka do stredy 17.00 až 23.00 hod. A, samozrejme, aktuálne spravodajstvo. To musíte počuť!

Šéf rádia: Andrej Brník andrej.brnik@aetter.sk
Šéfredaktor spravodajstva:
Šéfredaktor webu:
Marketing: marketing@aetter.sk

FMK TV

FMK TV

fmktv_logoFakultná televízia vznikla v roku 2011 ako študentský projekt, ktorý zhromažďoval študentské filmy, videá, reklamy, rozhovory z fakultnej pôdy na jedno miesto a umožňoval ich prehrávanie na webovej stránke.

FMK TVV roku 2013 pod vedením Mgr. Mareka Šimončiča, PhD. odvysielala prvé správy a odvtedy funguje ako kabinetné praktikum i ako dobrovoľná aktivita, kde sa študenti majú možnosť priučiť práci za i pred kamerou, realizovať svoje projekty a vyskúšať si prácu moderátora, redaktora, kameramana, produkčného, maskéra či strihača.

V súčasnosti sa aktivity FMK TV sústreďujú v modernom HD štúdiu, kde sa pripravujú relácie, ako napríklad  eFMjúzik, 2špendlíky, Na slovíčko a mnoho ďalších. Televízia vysiela prostredníctvom vlastného Youtube kanála FMKTVofficial.

Kontakt: www.facebook.com/fmktv

Gaudeo.sk

Gaudeo

Projekt Gaudeamus je iniciatívou študentov a pedagógov vytvorený s cieľom ponúknuť priestor pre rozvoj mladej slovenskej žurnalistiky. Prvým krokom projektu bolo vytvorenie webového portálu gaudeo.sk na ktorom môžu slobodne publikovať študenti a akademici z celého Slovenska.

Web vznikol v novembri 2016 a krátko nato získal ocenenie „Štúrovo pero“ pre najlepší študentský online magazín. Vydavateľom publikácií a prevádzkovateľom portálu je Trnavský akademický klub, sídliaci na Nám. Jozefa Herdu 2 v Trnave. Tím interných redaktorov aktuáne vedie Magdaléna Švecová, web spravuje Michal Kabát.

Ak chcete ľubovoľným spôsobom akokoľvek pomôcť, prípadne chcete publikovať svoje obsahy na ich stránkach, neváhajte a píšte na redakcia@gaudeo.sk

Facebook

Instagram

 
Späť hore ↑