zlaté štúrovo pero

Máme Zlaté Štúrovo pero! Na súťaži zahviezdil Atteliér aj Aetter

Náš fakultný časopis nie je na stupienkoch víťazov; tešiť sa však môže z najvyššieho ocenenia v kategórii vysokoškolských časopisov. Zlaté Štúrovo pero putuje práve k nemu.

24. júna 2021 o 13.00 hod. bolo zverejnené vyhlásenie výsledkov dvoch ročníkov súťaže Štúrovo pero 2020/2021, pod záštitou predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Ing. Jána Luntera. Porota hodnotila súťažné práce oboch ročníkov, v jednotlivých kategóriách je spoločný víťaz za roky 2020 a 2021. Vyhodnotenie súťaže sa z dôvodu obmedzení pri realizácii hromadných podujatí uskutočnilo v online prostredí.

Atteliér nemá prvé miesto

… ale je najlepší. „Atteliér istý čas stagnoval a napokon vstal z popola,“ hovoria porotcovia súťaže. Naposledy sa mu to podarilo v roku 2016.

Cenu získal aj za najväčší progres. V odôvodnení sa píše: „Po niekoľkých menej úspešných rokoch sa časopis Atteliér vrátil k svojim silným stránkam, a to je spravodajstvo a kvalitná, už takmer profesionálna žurnalistika. Grafické spracovanie je vysoko nadštandardné oproti ostatným súťažiacim. Navyše, počas akademického lockdownu nerezignovali, ale, naopak, redakcia rozšírila svoje pôsobenie aj prostredníctvom digitálnych platforiem, ako sú podcasty či klasické online príspevky.“

 

V kategórii online žurnalistika sme tiež neobišli naprázdno. O druhé miesto sa delia dva portály: Občas Nečas z UKF v Nitre a náš attelier.sk. Oba portály sú, podľa slov jedného z porotcov Filipa Struhárika, výkladnou skriňou vysokoškolskej online žurnalistiky.

V rovnakej kategórii sa porota rozhodla udeliť čestné uznanie rádiu Aetter za ambiciózny projekt študentského rádia.

 

Kompletné vyhodnotenie súťaže Štúrovo pero nájdete na stránke Krajskej knižnice Ľudovíta Štúra.

Okrem ocenení a dobrého pocitu získavajú víťazi aj finančnú odmenu – so Zlatým Štúrovým perom vyhral Atteliér i cenu Nadácie Čisté slovo v hodnote 400 eur a za 2. miesto v online žurnalistike si odnáša 100 eur.

Srdečne gratulujeme!