štúrovo pero

Máme najlepších novinárov spomedzi vysokoškolákov! Atteliér získal Zlaté Štúrovo pero

Najvyššie ocenenie celoslovenskej súťaže si odnáša nielen za printovú verziu, ale aj web a podcasty.

Žurnalisti z atteliéru zabodovali tiež v individuálnych príspevkoch. Rozhodla o tom porota 29. ročníka celoslovenskej novinárskej súťaže stredoškolákov a vysokoškolákov Štúrovo pero.

Atteliéristi ovládli súťaž

Tento rok sa do nej prihlásilo 51 stredoškolských, osem vysokoškolských časopisov a 18 online projektov. Spomedzi nich vyčnieval práve náš atteliér, ktorý presvedčil svojou vysokou kvalitou vo viacerých oblastiach. 

„Myslím, že nás Štúrovo pero každý rok ako redakciu stmeľuje. Keď sa tomu venujete každý deň, zabudnete, že robíte niečo výnimočné. atteliér je objektívne najlepším vysokoškolským časopisom na Slovensku a tvorí ho úžasný kolektív ľudí. Som na celú redakciu právom pyšná,“ hovorí šéfredaktorka Bernadetta Čaranová.

Naši študenti si odnášajú:
  • Zlaté Štúrovo pero v kategórii vysokoškolských časopisov
  • 1. miesto v kategórii online žurnalistika za web attelier.sk a Podcastt

a v individuálnych príspevkoch vysokoškolákov:

  • 2. miesto – Viktória Revajová
  • 3. miesto – Lucia Bakusová
  • prémia ministerky kultúry – Bernadetta Čaranová
  • cena TV Markíza – Viktória Revajová
štúrovo pero

21. a 22. apríla boli na Štúrovom pere za atteliér (zhora zľava) Branislav Fábry, Lenka Šamajová, Viktória Revajová, Barbora Kolejáková, Bernadetta Čaranová, Patrik Friedmann, Šimona Tomková a Eva Jonisová (za objektívom).

Časopis oslavuje 20 rokov

Prvé číslo atteliéru vzniklo v skromných podmienkach a vyšlo v novembri 2003. V priebehu dvoch desaťročí vychoval celú radu odborníkov a známych žurnalistov.

20-ročné jubileum si redakcia pripomenula uplynulý týždeň diskusiami s absolventmi a novinármi na aktuálne témy. 

„Za úspechom časopisu atteliér stojí najmä fakt, že to nie je len časopis, ale aj postupne sa meniaca komunita ľudí, ktorá si odovzdáva svoje skúsenosti a know-how. Nie sú to len kolegovia alebo spolužiaci, v rámci redakcie vznikajú kamarátstva a dlhotrvajúce priateľstvá. Študentov spája najmä láska k žurnalistike, ale aj grafike,“ uviedla Magdaléna Švecová, ktorá pôsobila ako šéfredaktorka časopisu a v súčasnosti sa venuje výchove nových absolventov.

Gratulujeme oceneným študentom, ale aj celej redakcii! Do budúcna prajeme veľa kvalitných výstupov a novinárskej dravosti.

Zdroj fotografií: Eva Jonisová