novinárske štipendium

Žurnalisti, vyskúšajte si prácu v tíme a zapojte sa do súťaže Union is Strength

Cieľom je spojiť jedného mladého francúzskeho žurnalistu pod 30 rokov s ďalším mladým žurnalistom z inej krajiny Európskej únie.

Ide o jedinečný novinársky projekt. Súťaž s názvom „Union is Strength“ (Únia je sila) spustil web Slate.fr – francúzska verzia amerického webu Slate.com. Úlohou súťažného tímu je napísať dva články o dvoch projektoch financovaných Európskou úniou v ich krajine.

20 najlepších článkov bude uverejnených na webovej stránke súťaže a u mediálneho partnera vo vašej krajine. Každý víťazný tím získa aj odmenu 1500 eur.

Pracujte vo dvojiciach a pozrite si medzikultúrny pohľad na rôzne projekty vo Francúzsku a Európe, ktoré podporuje kohézna politika Európskej únie. Články, ktoré súťažiaci napíšu, budú publikované v troch jazykoch: francúzštine, angličtine a jednom z dvadsiatich štyroch úradných jazykov Únie.

Oba články musia napísať a podpísať obaja novinári. Mladých reportérov pri ich pátraní, reportovaní, písaní a editovaní bude viesť redakcia Slate.fr a projektová manažérka, ktorá je sama novinárkou. Na uľahčenie vytvárania tímov v celej Európskej únii organizátori pre uchádzačov otvorili fórum v angličtine.

Všetky potrebné informácie nájdete na union-is-strength.eu.

Zdroj titulnej foto: unsplash.com/Sigmund