medzi riadkami novinársky festival

Medzi riadkami: V Bratislave sa uskutoční medzinárodný novinársky festival plný workshopov, prednášok a diskusií

Ako písať pre svetové médiá? Ako novinári z rôznych kútov sveta informujú o identickom dianí? Odpovede získate 26. až 28. júna na Katedre žurnalistiky Univerzity Komenského.

Medzinárodný mediálny tréning a festival Medzi riadkami je určený predovšetkým pre mladých novinárov a novinárky. 

Program je rozdelený do dvoch dní

Čaká na vás viacero workshopov, prednášok a diskusií s novinármi zo Slovenska aj zahraničia, ako aj množstvo stretnutí so študentmi a študentkami žurnalistiky z rôznych krajín. 

Organizátori podujatia informujú, že sa bude rozprávať o tom, ako novinári z rôznych kútov sveta informujú o identickom dianí, pozrieme sa na migráciu ako novinársku tému. Porovnáme tiež východoeurópsku a západoeurópsku novinárčinu, zistíme, ako písať pre svetové médiá a aj to, ako fungujú novinári vo vojnových zónach.

Program podujatia je rozdelený do dvoch dní. V pondelok sa uskutočnia uzavreté prednášky a workshopy predovšetkým pre študentov/študentky žurnalistiky a začínajúcich novinárov/novinárky. V utorok otvoria aj pre verejnosť. 

Celý program nájdete na tomto odkaze.

Treba sa zaregistrovať

V prípade záujmu je potrebné vyplniť dotazník. V ňom si na základe vašich preferencií zvoľte, či sa zúčastníte na celom podujatí a tréning zakončíte certifikátom, alebo len na jeho časti, prípadne len na niektorých workshopoch, prednáškach a diskusiách.

Priebežné informácie o hosťoch získate aj na sociálnych sieťach iniciatívy Svet medzi riadkami.

Tým, ktorí sa zúčastnia na celom tréningu a nie sú z Bratislavy, organizátori hradia prípadné ubytovanie či cestovné náklady.