Týždeň vedy a techniky bude ONLINE. Pozvanie prijali aj Adam Valček, Michal Sabo či Alfie Bown

Zdatní rečníci aj tento rok prinesú aktuálne a naliehavé témy z oblasti vedy, žurnalistiky, sociálnych sietí, digitálnych hier a marketingu. Pripojte sa k nám od 9. – 12. novembra ONLINE!

Pandémia nás síce postihla, no nezastavila. Kým po minulé roky sa študenti schádzali v preplnenom OKU a niektorým sa stolička ani neušla, tentoraz je event dostupný pre všetkých. „Ideme online, nik sa teda neregistruje a máme nekonečný počet miest na pozeranie,” hovorí organizátorka a vedúca Katedry marketingovej komunikácie Vlaďa Jurišová.

Keďže študenti majú cez deň online výučbu, všetky bloky budú streamované cez facebookovú stránku FMK až podvečer, teda mimo výučby. Výnimkou je streda, kedy bude v rámci marketingového bloku celodenná konferencia Marketing Identity 2020 s podtitulom Covid 2.0. „Všetky informácie a rečníci konferencie budú predstavení na FB stránke Konferencie FMK,” dodáva Vlaďa Jurišová.

Pondelok (9. november)

TVAT štartuje v pondelok dvoma moderovanými diskusiami. O 19.00 sa budeme rozprávať s investigatívnymi novinármi v prednáške o médiách a ich úlohe v procese s obvinenými z vraždy Jána Kuciaka, ktorej sa zúčastnia Monika Todová (Denník N), Laura Kellöová (Aktuality) a Adam Valček (SME).

O 20.15 nasleduje diskusia o ekoaktivizme v mediálnom priestore so signatármi najväčšej online petície na Slovensku – diskutovať budú aktivistka a modelka Natália Pažická a moderátor Michal Sabo

Utorok (10. november)

V utorok nás o 18.00 osloví svojou prednáškou David Púchovský, admin facebookovej stránky slovenskej polície, ktorá bojuje proti dezinformáciám. Odpovie na to, aký majú aktivity polície efekt, aká je ich komunikačná stratégia a ako sa im podarilo vybudovať taký silný facebookový kanál.

Vedecké hľadisko ponúkne o 18.45 teoretický fyzik Samuel Kováčik, zakladateľ projektu Vedátor. Výskum, história a veda sú len časťou z toho, čomu sa Samuel a jeho projekt venuje. Dnes vysvetľuje ľuďom vedecké tvrdenia zaoberajúce sa koronavírusom ale aj polopravdy a šírenie hoaxov.

Utorkový blok uzavrie o 19.30 Robert Barca,  fact-checker tlačovej agentúry AFP.  Povie nám o tom, ako funguje práca overovania a vyvracania hoaxov na slovenskom Facebooku, ako si predstavovať proces overovania, aké sú reakcie ľudí, keď ich niekto upozorňuje na obsah, ktorí zdieľajú.

Streda (11. november)

Marketéri si prídu na svoje v stredu počas tradičnej celodennej konferencie Marketing Identity, ktorá tento rok nesie podtitul Covid 2.0. Organizátori chcú témou poukázať na zmeny, ktorým sme sa ako spoločnosť museli prispôsobiť, a ktoré nastali aj v marketingu, biznise či v nákupnom správaní spotrebiteľov.

Na konferencii vystúpi mnoho zaujímavých hostí z oblasti marketingu, zástupcovia reklamných agentúr či výskumných agentúr, zadávatelia, ale aj vedeckí pracovníci. Vypočuť si budete môcť napríklad holanďana Lea van den Poldera, ktorý bude rozprávať o tom, ako COVID-19 zmenil marketing v maloobchodnom prostredí.

Michal Mislovič z prieskumnej agentúry MEDIAN bude rozprávať o zmene spotrebiteľského správania počas pandémie. Pavol Minár bude mať prednášku na tému COVID a reklama. Ďalších rečníkov a podrobný program konferencie nájdete čoskoro na oficiálnom webe konferencie.

Štvrtok (12. november)

Posledný deň bude v znamení digitálnych hier. O 18.00 nám Karol Cagáň, jeden zo zakladateľov najväčšej e-športovej agentúry na Slovensku Yvents, porozpráva o e-športe počas korona krízy. Odpovie aj na to, aké výzvy, transformácie a zeny vo verejnom vnímaní e-športov priniesla pandémia.

Nasledovať bude o 18.45 Alfie Bown, spisovateľ a odborný asistent na Royal Holloway, University of London. Autor knihy The Playstation Dreamworld povie viac o tom, ako hry menia naše životy a spoločnosť, aj keď sa práve nehráme (alebo o tom nevieme).

V čase 19:30 nám Lucia Mendelová na príklade siedmich reálnych projektov ukáže „best practicies“, ktoré sa pri vývoji industriálnych aplikácií naučila takpovediac na vlastných chybách. Lucia je doktorka filozofie a vyštudovaná dizajnérka nových médií.

TVAT uzavrie o 20.15 Pavol Lupták, bezpečnostný špecialista, CEO Nethemba a etický hacker a jeho prednáška o úrovni bezpečnosti a súkromia v existujúcich konferenčných platforiem.

Všetky informácie k programu a rečníkom Týždňa vedy a techniky 2020 nájdete v udalosti Týždňa vedy a techniky na Facebooku.