tvat 2022

Týždeň vedy a techniky 2022: Príďte rozprúdiť diskusiu, ktorá podnieti váš profesionálny život

Týždeň vedy a techniky každoročne prináša študentom jedinečný kontakt s realitou pracovného trhu a úspešnými profesionálmi v oblasti médií, marketingu a digitálnych hier. Nezaostávaj v konkurencii spolužiakov a príď sa dozvedieť všetko, čo by si ako študent FMK mal vedieť. Stretneme sa na TVaT-e už 7., 8. a 9. novembra v Kine OKO.

Tím pedagógov a doktorandov FMK každoročne organizuje nevšedný týždeň zimného semestra, ktorého cieľom je inšpirovať študentov hľadajúcich svoje budúce povolanie a dostať ich čo najbližšie k praxi. Aj tento rok prinášame do Kina OKO šikovných a talentovaných ľudí z praxe s aktuálnymi a dôležitými témami. Myslím, že každá prednáška alebo diskusia obohatí našich študentov z odborného hľadiska a inšpiruje ich k aktivite v danom odbore,“ hovorí organizátorka a vedúca Katedry marketingovej komunikácie Vlaďa Jurišová.

Počas troch dní sa v OKU vystrieda 17 spíkrov, ktorí sa predstavia v 9 prednáškach a 3 moderovaných diskusiách. Podujatie sa po niekoľkých rokoch koná výlučne prezenčne. Podľa organizátorky nie je úplný návrat k offline-u jedinou novinkou, keďže aktuálny ročník sa už nenesie v duchu monotematických dní, ale pondelok a utorok sú v kombinácii médií a marketingu, streda je venovaná digitálnym hrám.

Na všetky prednášky a diskusie je potrebná registrácia cez eventbrite.com, počet miest je však limitovaný kapacitou Kina OKO, preto zbytočne nečakaj a registruj sa tu.

tvat 2022

Dni na TVaT-e tentokrát nebudú monotematické, predstavia sa spíkri z rôznych odvetví s aktuálnymi a dôležitými témami. Zdroj: FMK UCM v Trnave

PONDELOK – 7. november MÉDIÁ & MARKETING

Program aktuálneho ročníka otvárame zvučnými menami z oblasti médií. Michal Kovačič (TV Markíza) a Braňo Závodský (Rádio Expres) budú diskutovať o tom, aké náročné je klásť politikom nepríjemné otázky a čo všetko sa skrýva za ich prácou. Ak vás práca ešte len čaká a nie ste si istí svojím profesionálnym zameraním, prednáška Mária Šmýkala (SME Creative) vám pomôže zistiť, či je písanie pre vás. Dozviete sa tiež, ako vzniká výnimočný novinársky text.

Radíte sa k Gen-Z a myslíte, že reklamy na vás nevplývajú? Juraj Kováč (THIS IS LOCCO) bude hovoriť o digital-krypto-metaverse-tiktok nekonzumnej generácii spotrebiteľov a o kampaniach, ktoré u nej bodujú. Bohumil Pokštefl (Kontentino) zasa bodoval v rebríčku Forbes 30 pod 30. Vo svojej prednáške vysvetlí rozdiel medzi content creatormi a influencermi a porozpráva tiež o tom, ako v praxi vyzerá spolupráca so značkou na sociálnych médiách.

UTOROK – 8. november MARKETING & MÉDIÁ

Druhý deň aktuálneho TVaT-u otvorí panelová diskusia s marketingovými profesionálmi (ADMA, Wiktor Leo Burnett, ADC a Pretlak), ktorí budú hovoriť napríklad aj o tom, ako a prečo sa v uplynulých rokoch zmenil pracovný trh v oblasti marketingu a reklamy.

Počuli ste, že najväčší medzinárodný festival kreatívcov Cannes Lions má prvého slovenského víťaza? Držiteľ zlata v kategórii Young Lions Jakub Svetlík (Istropolitana Ogilvy) nám porozpráva o tom, ako sa zamiloval do reklamy a ako ho môžete nasledovať.

Napoludnie sa vrátime k médiám, konkrétne k televíznemu priemyslu. Producent a bývalý programový riaditeľ verejnoprávnej RTVS Tibor Búza (B Production) bude hovoriť o vplyve technologického pokroku na to, čo vidíme v televízii a tiež o tom, čo chcú diváci v skutočnosti sledovať.  Druhý deň programu uzavrie diskusia s novinármi Mirkom Tódom (Denník N) a Lukášom Onderčaninom (Denník SME) o tom, čo videli a zažili na vojnou zmietanej Ukrajine.

STREDA – 9. november DIGITÁLNE HRY

Posledný deň programu poteší najmä fanúšikov digitálnych hier, a to hneď prvou prednáškou ilustrátora a dizajnéra Michala Ivana, ktorý priblíži proces navrhovania herných postáv a ilustrácií. Hernému dizajnu sa venuje aj ďalší spíker Jakub Žaludko (Impact Games), ktorého primárnym záujmom je tvorba dizajnu hier, ktoré plnia okrem zábavnej aj vzdelávaciu funkciu. Medzi ciele organizácie, v ktorej pôsobí ako CO-CEO, patrí aj zavedenie vzdelávania hrou do našich škôl.

Herný producent Kristián Lipták (Tater Games) vás vo svojej prednáške zasvätí do tajov rôznych procesov, tipov, nápadov a šablón, ktoré poukazujú na to, ako sa vysporiadať s problémami a ako sústrediť energiu pri tvorbe hry na to, čo je podstatné.

Týždeň vedy a techniky 2022 uzavrie prednáška kolegov z tímu Vivat Slovakia Jaromíra Mika a Dominika Lopušného, ktorí budú hovoriť aj o tom, ako sa k nim môžeš dostať na stáž, ktorá sa môže časom zmeniť na full-time zamestnanie.

tvat 2022

Nenechajte si ujsť bohatý program. Kapacita je obmedzená, preto sa nezabudnite zaregistrovať cez Eventbride. Zdroj: FMK UCM v Trnave

Podrobné informácie k programu a rečníkom Týždňa vedy a techniky 2022 a livestream udalosti nájdeš na Facebooku.

Kompletný program nájdeš na oficiálnom webe.

Týždeň vedy a techniky podporuje Kontentino a FMK UCM v Trnave.

Zdroj titulnej foto: FMK UCM v Trnave