matt apuzzo

Americká vláda mu zhabala záznamy z telefónu. V Bratislave bude prednášať známy americký investigatívec

Prednáška s Mattom Apuzzom sa uskutoční 26. októbra 2021 (utorok) o 16.00 h v Aule Univerzity Komenského na Šafárikovom námestí 6 v Bratislave.

Zároveň bude na stránke www.nadaciatatrabanky.sk/apuzzo prebiehať priamy prenos z prednášky a cez interaktívnu aplikáciu Slido budú môcť klásť rečníkovi otázky aj online diváci (v Slido si bude potrebné nájsť podujatie s heslom #apuzzo).

Vstup na prednášku je voľný, avšak na základe odporúčania hygienikov bude podujatie organizované v režime Kompletne zaočkovaní. Z dôvodu obmedzenej kapacity je potrebné sa zaregistrovať na http://www.uniba.sk/Apuzzo.

Trikrát vyhral Pulitzerovu cenu

Téma prednášky: Cez reálne hrozby ku skutočným správam. Prečo je riskantné, keď sa politici obrátia proti novinárom? Korešpondent New York Times Matt Apuzzo bol sám v situácii, keď mu americká vláda zhabala záznamy z telefónu.

Na prednáške v Bratislave bude hovoriť o nebezpečenstvách, ktoré číhajú na slobodné médiá, a o tom, aké riziko predstavujú zásahy do práce médií nielen pre žurnalistiku, ale aj pre demokraciu ako takú. Apuzzo pôsobí ako investigatívny reportér v Bruseli a je držiteľom Pulitzerových cien za investigatívnu žurnalistiku, domáce spravodajstvo a službu verejnosti.

Tlmočenie do slovenčiny zabezpečené.

Organizátori: Petit Academy, Nadácia Tatra banky, Univerzita Komenského v Bratislave