protikorupčná akadémia

Pomôž zabojovať proti podvodom vo svojom meste. Prihlás sa na Protikorupčnú akadémiu

Ide o 3-mesačný bezplatný program zameraný na vzdelávanie, osvetu a aktivizáciu mladých ľudí vo veku 17 – 28 rokov.

Cieľom Protikorupčnej akadémie je odovzdať mladým ľuďom vedomosti a zručnosti, vďaka ktorým môžu byť aktívni v boji proti korupcii vo svojom meste či obci.

Účastníci získajú know-how potrebný na protikorupčný boj, investigatívnu prácu, verejnú kontrolu alebo vytváranie kreatívnych kampaní či osvetových podujatí.

protikorupčná akadémia

Počas celých troch mesiacov budú na akadémii participovať odborní garanti, ktorí sú zároveň partnermi programu: spravodajský portál Aktuality, Investigatívne centrum Jána Kuciaka, advokátska kancelária AGM partners, Akadémia kritického myslenia, Úrad na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti, reklamná agentúra Diorama.

Budeš sa učiť:
  • ako robiť verejnú kontrolu,
  • ako začať s investigatívou,
  • ako organizovať osvetové podujatie či diskusiu,
  • kde upozorniť na podvody,
  • ako pripraviť kreatívnu kampaň
  • a mnoho ďalších dôležitých vedomostí a zručností.

Z uchádzačov vyberú 25 najlepších. Čas na prihlášku máš len do 8. septembra.

protikorupčná akadémia

Komunitu v oblasti eventového manažmentu v roku 2017 vyškolila Dana Retová, ktorá už vyše 10 rokov dobrovoľne organizuje konferenciu TEDxBratislava. Zdroj: facebook.com/Nadácia Zastavme korupciu

Akadémia svoje brány otvorí začiatkom októbra. Podrobnejšie info spolu s prihláškou nájdeš na webe: komunita.zastavmekorupciu.sk. Aktuálne info nájdeš aj na sociálnych sieťach – Facebook / Instagram.