učiaca sa trnava

Mesto zaplavia inšpiratívni ľudia z oblasti vzdelávania a kultúry. Zažite festival Učiaca sa Trnava

Konať sa bude v piatok 22. októbra a ponúka bohatý program počas celého dňa.

Propagovať organizácie, ktorým na vzdelávaní skutočne záleží, má v dynamicky sa rozvíjajúcom svete v 21. storočí mimoriadny význam. Učenie (sa) je zmenou predchádzajúcej skúsenosti, a tak je dôležité byť otvorený kreatívnemu mysleniu a novým podnetom. Práve preto vznikol festival Učiaca sa Trnava.

Festival je určený pre všetky vekové kategórie ľudí, ktorí sa chcú vzdelávať alebo pre ktorých vzdelávanie iných je celoživotnou ambíciou. Organizátori sľubujú workshopy, prednášky, vystúpenia odborníkov, ale aj zaujímavé diskusie – na Nádvorí, v Malom Berlíne, v Divadle J. Palárika, ale aj na iných miestach v Trnave.

 

Program je pripravený pre deti, mileniálov aj seniorov

Otvorenie festivalu prebehne o 9.00 hod. na Nádvorí. V Divadle J. Palárika nájdete dva bloky motivačného programu pre
študentov SŠ, v ktorých organizátori predstavia spolu 6 mladých úspešných Trnavčanov. Popoludní sú pripravené workshopy, ktoré bude viesť okrem iných aj Daniel Hevier. Ten prezradí, ako sa nemusíte učiť, a aj napriek tomu budete úspešní v škole.

Hoaxom a konšpiráciám sa bude venovať Vlado Šnídl z Denníka N. Ak vás skôr zaujíma, ako začať žiť udržateľne a vytrvať, zúčastnite sa na workshope, ktorý chystá Baterkáreň – prvé reuse centrum na Slovensku. Vo večerných hodinách si môžete prísť vypočuť prednášky TEDA –#trnavská_veda z oblasti psychológie s Mgr. J. Blahovou či vesmíru a prírody so S. Kováčikom (Vedátor).

Na záver festivalu nás čaká panelová diskusia, v ktorej moderátorka Andrea Šprochová privíta hostí z oblasti vzdelávania, kultúry či voľného času. Na jednotlivé podujatia sa môžete registrovať od 8. 10. 2021 na www.uciacasatrnava.sk, kde
nájdete zároveň aj podrobnejšie informácie a ďalší bohatý program udalosti.

Nezabudnite na registráciu

V súvislosti s aktuálnou epidemilogickou situáciou je na vyššie uvedené workshopy či prednášky nutná registrácia, ktorú môžete spraviť v tomto formulári: https://utt-registracia.com/user/sign-up/#.