digital media campus

Škola žurnalistiky Digital Media Campus spúšťa prihlasovanie do ďalšieho ročníka

Vzdelávací program Digital Media Campus (DMC) funguje od roku 2016 pod záštitou vydavateľskej skupiny Ringier Axel Springer Media AG. 

DMC je medzinárodná škola kvalitnej a kreatívnej žurnalistiky pôsobiaca na Slovensku, v Maďarsku, v Poľsku a v Srbsku. Program je určený pre mladých začínajúcich novinárov a univerzitných študentov.

„Požiadavky na novinárov sa v dnešnej dobe rýchlo menia. V našej skupine zamestnávame viac ako 1 000 novinárov, a tak Digital Media Campus je vynikajúci program, kde môžeme vyškoliť talentovaných mladých novinárov a predstaviť im vo všetkých aspektoch digitálnu žurnalistiku. Študentom budeme odovzdávať vedomosti, ktoré máme v našej skupine, a postupne tak kreovať ďalšiu generáciu novinárov a redaktorov,“ objasnil Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Media AG, ešte v roku 2016 pri spustení programu.

digital media campus

Michal Hvorecký učil študentov, ako lepšie písať a editovať. Zdroj: facebook.com/Digital Media Campus Slovakia

DMC v predchádzajúcich ročníkoch absolvovali aj viacerí študenti FMK. Michal prezradil, že študent si môže zvoliť redakciu, v ktorej chce pracovať: „U mňa osobne to bol napríklad technologický portál zive.sk, u mojich kolegýň lifestylový magazín diva.sk. Cieľom bolo vytvoriť projekt, ktorý nebol len jednorazový, ale na ktorom sa dá ďalej stavať a pokračovať v ňom.” Viac sa dočítate na stránkach Atteliéru.

Lektormi sú skúsení odborníci z praxe, ako napríklad šéfredaktor portálu Aktuality.sk Peter Bárdy, spisovateľ a publicista Michal Hvorecký, televízny moderátor Patrik Herman a mnoho ďalších. Napríklad v roku 2018 Monika Podyma-Rabiega, video producentka najväčšieho poľského spravodajského serveru Onet.pl, naučila študentov základy tvorby spravodajských videí. 

 

Témy workshopov:

  • žurnalistika,
  • natívna reklama,
  • interview,
  • právo a etika,
  • overovanie informácií,
  • vizualizácia dát,
  • SEO,
  • investigatívna žurnalistika.

Deadline na prihlásenie: 10. august 2021

 

Ak máš záujem stať sa študentom školy digitálnej žurnalistiky a získať praktické zručnosti, pošli svoj životopis spolu s motivačným listom v anglickom jazyku na kariera(at)digitalmedicampus.sk.