Rádio Aetter získalo frekvenciu, naladiť si ho môžete od budúceho roka na 107,2 FM

Rádio Aetter bude v súčasnosti ako jediné študentské rádio vysielať na FM vlnách.

Po 9 rokoch sa študentské rádio Aetter dočkalo vlastnej frekvencie. V jesennom výberovom konaní získalo frekvenciu 107,2 FM v Trnave.

V súčasnosti pôjde o prvé študentské rozhlasové vysielanie na FM vlnách na Slovensku. Aetter má, ako každý úspešný žiadateľ o frekvenciu, jeden rok na rozvysielanie. Stihnúť to však chce do konca februára 2020.

Čo sa týka frekvencie a jej územného pôsobenia, pôjde o lokálne vysielanie – to znamená, že poslucháči si budú môcť Aetter naladiť na 107,2 FM v Trnave a blízkom okolí.

Kvôli prechodu z čisto onlinového vysielania aj na terestriálne, upraví Aetter aj vysielaciu štruktúru. Napriek tomu chce ostať študentským rádiom. Moderované „živé“ vysielanie sa rozšíri na celý týždeň. Zmenia sa aj jeho jednotlivé časy. Začínať sa bude ráno o ôsmej a ranné prúdové vysielanie sa bude končiť spravodajským blokom, Aetter servis, o 12:00.

Popoludňajšie vysielanie bude trvať od 15:00 do 18:00 a rovnako bude dopĺňané spravodajskými blokmi každú hodinu. Čo sa týka večerného programu, ten sa bude niesť počas týždňa v znamení slovenskej hudby, Djských setov, cestovania a rebríčkom aktuálnej hudby. Víkendy budú patriť rozhovorom so zaujímavými ľuďmi a v nedeľu večer privíta v Trnave prichádzajúcich študentov Pondeľa s Tonkou.

Keďže Aetter chce v Trnave osloviť všetkých študentov, spravodajské bloky už nebudú sledovať výlučne dianie na FMK. Zamerajú sa na všetky informácie, ktoré by nemali chýbať mladým poslucháčom v Trnave, bez ohľadu na to, či študujú na vysokých či stredných školách alebo už pracujú.

Aetter chce zaujať poslucháčov v Trnave aj hudbou. Jeho formát má ambíciu zaujať najmä mladé publikum. Založený je hlavne na popovej hudbe, rape, rocku a aktuálnych hitoch z domácej a zahraničnej produkcie.

Zdroj: Miroslav Kapec, Aetter.sk