international staff week

FMK privítala zahraničných účastníkov medzinárodného týždňa zamestnancov našej univerzity

Zahraniční hostia si v rámci druhého dňa International Staff Weeku pozreli naše priestory na Skladovej.

Previedla ich doktorka Bôtošová spolu s kolegami v rámci jednotlivých pracovísk a štúdií. Prorektor Brník priblížil fungovanie nášho rádia Aetter, jeho vznik a cestu za vlastnou frekvenciou. V rámci suterénu budovy im doktor Kabát odprezentoval prerobený kryt s retro zbierkou herného materiálu a nechýbala ani návšteva počítačovej hernej miestnosti pre TEDI Bear tím a študentov Katedry digitálnych hier.

Do televízneho sveta ich uviedol doktorand Matúš Višváder. Hostia nahliadli do štúdia a zistili, ako vznikajú reportáže a relácie FMK TV. Nemohol chýbať úspešný študentský časopis atteliér v podaní jednej z jeho redaktoriek Viktórie Revajovej.

international staff week

Hostia si na Skladovej prezreli priestory fakultnej televízie, rádia aj redakcie časopisu. FMK sa má čím pochváliť. Zdroj: Ivan Kopčáni

Poslednou zástavkou v rámci FMK dňa bola prezentácia Design Thinking Labs od doktorky Labudovej, slúžiacich Katedre marketingovej komunikácie pre projektovú výučbu študentov a neurolaboratórium, v ktorom si mohli hostia s pomocou doktora Darázsa prakticky vyskúšať jeho možnosti a využitie v neuromarketingovom výskume.

Prišli hostia zo šiestich krajín

28 účastníkov akcie z deviatich rôznych univerzít pochádza zo šiestich rôznych európskych krajín, a to z Českej republiky, Chorvátska, Maďarska, Poľska, Rumunska a Srbska. Zahraniční hostia sa na udalosti zúčastnili pod záštitou mobilitného projektu Erasmus KA131 a realizovali tak svoje pedagogické i nepedagogické mobility.

Viac si môžete prečítať na webe UCM.

Zdroj titulnej foto: Ivan Kopčáni