Pomôž nám nájsť ďalší silný ročník. Povedz na svojej strednej škole o našej fakulte

Aj tento rok hľadáme ďalších šikovných a múdrych #fmkpeople. Pomôž nám ich nájsť aj na tvojej alma mater.

Roadtrip FMK je skvelou príležitosťou pochváliť sa na svojej bývalej strednej škole, ako sa ti študuje na našej fakulte. Zároveň môžeš predstaviť študijné odbory, ktoré sa u nás dajú študovať a aktivity, ktoré s nimi súvisia.

Osobný kontakt s tretiakmi či štvrtákmi je efektívny spôsob, ako ich prilákať na masmediálnu komunikáciu, marketing, teóriu digitálnych hier, aplikované mediálne štúdiá či vzťahy s médiami. „Celkovo si myslím, že Roadtrip FMK je super skúsenosť, dozviete sa viac o vlastnej fakulte a hlavne môžete svoje skúsenosti posunúť ďalej,“ vysvetľuje Samuel, ktorý sa minulý rok vrátil po troch rokoch na svoje gymnázium.

Trochu nostalgie

Cestu na svoju alma mater v Košiciach absolvoval minulý rok aj tretiak Daniel. „Skúsenosť so študentmi bola príjemná. Vysvetlil som študentom, ako to chodí na škole a porozprával o svojich skúsenostiach so štúdiom na FMK,” spomína Dano. Odprezentovať FMK sa mu podarilo až 50 študentom. Samuel má na Roadtrip veľmi zábavné spomienky. „Bolo milé opäť stretnúť triedneho učiteľa aj ostatných pedagógov a asi najväčší „gól” bola veta mojej bývalej fyzikárky: „akože čakala som hocičo, ale že kvôli tebe budem musieť zrušiť hodinu, lebo budeš mať prednášku o vysokej škole, tak to ma fakt prekvapilo,” smeje sa Samuel.

Prekonanie samého seba

Prezentovať pred plnou triedou študentov môže byť náročné. Dôkazom toho, že aj trémista dokáže prekonať svoj strach je Tonka. „Bola som úplne v strese, keď som si predstavila, že mám pred toľkými ľuďmi o niečom rozprávať. Nakoniec to bolo úplne super, počúvali ma, a dokonca sa ešte aj pýtali otázky,” teší sa Tonka. Jej prednáška bola taká presvedčivá, že nedávno sa na veľtrhu vysokých škôl v našom stánku zastavila študentka z jej gymnázia. Po Tonkinej návšteve zvažuje, že by sa prihlásila na FMK a prišla sa opýtať ešte viac aj na veľtrh. „Aspoň pre mňa je to naozaj príjemný pocit, keď tváre z vašej strednej školy, pre ktorých ste prednášali, uvidíte následne na chodbách FMK,” uzatvára Samo.

Ak ťa skúsenosti spolužiakov presvedčili, stačí, ak nám na roadtrip@fmk.sk napíšeš, že sa chceš zapojiť. Potrebujeme od vás iba:

  1. meno,
  2. ročník štúdia,
  3. študijný program.

Nezáleží na tom, aký študijný program študujete, prihlásiť sa môže každý študent od druhého ročníka vyššie. Prváci sú predsa len u nás ešte krátko. Pokojne sa môžete prihlásiť aj v dvojiciach. Napíšte nám na a my vás budeme kontaktovať. Prihlásiť sa môžete do 10. januára 2020. Tešíme sa na vás!