Ocitli sme sa medzi poprednými umeleckými školami. Na medzinárodnom fotofestivale sa predstavia aj naši umelci

November je už tradične mesiacom plným vizuálneho lesku, osláv a stretnutí fotografickej komunity nielen zo Slovenska, ale aj z blízkeho či širšieho okolia. Tentokrát budeme súčasťou aj my.

OFF Bratislava prebieha súčasne s Mesiacom fotografie. Tento festival si zachováva svoju jedinečnosť ako platforma nových talentov na fotografickej scéne. Od začiatku svojej existencie bolo snahou tohto podujatia vytvoriť veľkorysé podmienky propagácie a podpory mladých umelcov pôsobiacich na poli fotografie a nových médií.

Jedenásty ročník dostal názov Zrodení z morskej peny. Svoju pozornosť upriami na mystérium zrodu, ktoré spočíva v jedinečnosti stvorenia novej entity. Do užšieho výberu samostatných výstav vybrali kurátori 21 projektov. Neoddeliteľnou súčasťou festivalu súčasnej fotografie je však aj sekcia OFF Academy – prezentácia výstav univerzít a iných vzdelávacích inštitúcií.

Galéria Ľudovíta Hlaváča na Skladovej funguje už celú dekádu. Zdroj: Jakub Kovalík

Predstavíme 10-ročnú prácu

Ocitli sme sa tak medzi poprednými umeleckými školami nielen zo Slovenska a Česka, ale aj Maďarska, Nemecka, Grécka či Fínska.

Ide o prezentáciu študentských fotografií zo semestrálnych zadaní z rokov 2010 – 2020 (pri príležitosti 10. výročia založenia Galérie Ľudovíta Hlaváča na FMK UCM) z ateliérov AKMF + KEFA + AUF. Niektoré témy boli realizované v spolupráci so študentmi Katedry fotografie a nových médií z bratislavskej Vysokej školy výtvarných umení a študentmi Súkromnej strednej umeleckej školy dizajnu,” objasňujú pedagógovia z Katedry umeleckej komunikácie Petra Cepková a Jozef Sedlák.

Autorka: Eva Jonisová

Celý článok nájdete na webe Atteliéru.