Zažite herné dobrodružstvo na vlastnej koži

Trnava, Slovensko. Rok 2020. Svet je zlomený. Jednotky MegaCorps riadia každý aspekt života z najvyšších mestských veží, týčiacich sa vysoko nad ulicami mesta Trnava. Tie sú ovládané pouličnými gangmi, technologickými podvodníkmi, pasákmi a ďalšími kriminálnymi živlami.
Už 29.2. – 1.3. môžeš urobiť prvý krok k možnosti hrať skutočne o všetko a byť súčasťou nezabudnuteľnej hernej atmosféry na UNICON 2020!

Aj tento rok vypukne už 5. ročník festivalu hier, elektronického športu a virtuálnej reality v budove Auly Jozefa Matúša v Trnave. Vstúpte spolu s nami do sveta najnovších technológii vo VR sfére, digitálnych turnajov a spomienok na starú klasiku vďaka najväčšej dostupnej retro prehliadke na Slovensku! Celý festival bude mať silný cyberpunkový nádych reflektujúci aktuálny hype okolo dlho očakávanej hry Cyberpunk 2077.

Dotknite sa virtuálnej reality

Jedným z faktorov, ktoré ešte bránia úplnému ponoreniu sa do reality v digitálnom svete je skutočnosť, že nemôžeme cítiť to, čo vidíme. Unicon 2020 si tento rok pre vás pripravil prehliadku vývoja ovládacích zariadení, ktoré mali tento nedostatok v minulosti odstrániť a prinesie aj najnovšie zázraky, ktoré sa o to pokúšajú dnes.

Finálové zápasy UniCup

Tak ako aj po minulé roky aj tento rok bude UniConu predchádzať séria offlinovýcha onlinových kvalifikácií vo viacerých digitálnych hrách. UniCup je projektom agentúry LanCraft a spolu s FMK sa zameriava na študentov univerzít Slovenska, pre ktorých nie je hranie hier len obyčajná zábavka. Práve vďaka tomuto projektu sa na Slovensku zrodila univerzitná liga, v rámci ktorej si hráči skladajú univerzitné tímy v legendárnych hrách League of Legends a CS:GO (no pribudnúť majú čoskoro aj ďalšie). UNICON 2020 bude dejiskom finálových zápasov, v ktorých si zmerajú svoje herné zručnosti tí najlepší z najlepších.

UniCon 2019 Aftermovie

Mrk na čerstvé aftermovie od Patrika.

Uverejnil používateľ UniCon Utorok 19. februára 2019

Všetci zúčastnení, bez ohľadu na to či študujú na vysokej škole, budú mať príležitosť uspieť aj v ďalších obľúbených turnajoch, ako napríklad tanečný súboj v Just Dance Competition či najpopulárnejšej VR hre Beat Saber.

Herná zóna

Pre všetkých návštevníkov bude taktiež pripravená voľne prístupná herná zóna, zabezpečná agentúrou LanCraft. Budú si v nej môcť zahrať najnovšie hry,  či zúčastniť sa viacerých mini turnajov, súťaží a výziev o mnohé hodnotné ceny. Jej súčasťou budú zariadenia MSI, perfirérie Yenkee a taktiež herné konzoly Xbox

RETROgaming

Tak ako aj po minulé ročníky ani tento rok nebude chýbať najväčšia československá 80’s, 90’s & 00’s retroherňa na Slovensku! Príďte si vyskúšať a zaspomínať na kultové klasiky vo forme viac či menej známych konzol, ktorú tento rok doplní aj interaktívna prehliadka histórie hrania na stolových počítačoch.

UniCon 2019 Aftermovie #2

Keďže jedno video nie je nikdy dosť prichádza aj #aftermovie2 od Filip Streďanský #uniconTT2019

Uverejnil používateľ UniCon Utorok 19. februára 2019

World of Offline

Si doma skôr v offline svete? Bavia ťa spoločenské hry a chceš zažiť ich hranie na vyššej úrovni? Tak na festivale určite neobíď tematický cyberbar s desiatkami deskových či kartových hier. Zapojiť sa tiež bude dať do celodennej tematickej RPG hry a množstva questov, v ktorých sa bude hrať o cenné coiny vymeniteľné v záverečnej dražbe za množstvo zaujímavých cien.

Cosplay kalendár 2021

Novinkou tohto roka bude pre všetkých cosplayerov aj nafotenie brutálneho Cosplay kalendára na rok 2021, ktorý jednoducho budeš chcieť mať doma! Čoskoro spúšťame registráciu, na základe ktorej budeme cosplayerov pozývať na fotenie, ktoré bude prebiehať v rámci obidvoch dní festivalu.

Festival UniCon 2020 a univerzitnú esportovú ligu UniCup organizujú študenti a pedagógovia FMK UCM, ako jednu z praktických aktivít v rámci odboru Teória digitálnych hier.