Už onedlho vypukne herný festival UniCon. Na čo sa môžete tešiť?

Považujete sa za poriadnych hráčov? V tom prípade by vám určite nemal ujsť tohtoročný UniCon, ktorý združí iba to najlepšie z hernej sféry a posunie váš pôžitok z hrania na úplne iný level. Ak si chcete vyskúšať najnovšie technológie vo VR sfére, poraziť ostatných svojim skillom na turnajoch, zaspomínať si na staré klasiky v retroherni, či posedieť pri nejakej deskovej alebo kartovej hre, viete, kam máte 15. až 17. februára ísť.

Turnaje

Ak si myslíte, že dokážete poraziť väčšinu ľudí vo svojej obľúbenej hre, teraz máte príležitosť učiniť tak na turnajoch v živých legendách ako Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Overwatch, Hearthstone a FIFA, ale aj v mobilných hrách ako Clash Royale či Smash Four. Pohybuchtivých určite poteší Just Dance Competition, ktorá bola minulý rok bezkonkurenčne najzábavnejším vyvrcholením večera. Konkurovať jej však bude premiéra turnaja vo VR hre Beat Saber. Všetky finálové zápasy sa tentokrát budú hrať na veľkom pódiu, pred publikom a s komentárom.

Budúcnosť je dnes

Určite si musíte vyskúšať také vychytávky ako HTC Vive, Oculus Rift alebo PlayStation VR a sami sa rozhodnúť, ktoré z okuliarov vám vyhovujú najviac. Ak vás zaujímajú menej dostupné hračky, čakajú na vás experimentálne projekty a tiež exkluzívne demo najnovšieho ovládača pre plynulú chôdzu vo VR. Testovať ju zatiaľ mohli len investori a účastníci prestížnych herných veľtrhov v USA a Japonsku.

Spoločenské hry

Na niekoľko hodín sa určite ponoríte do všemožných spoločenských hier a nebude to Človeče. Naši kolegovia z Gaming Keepu si pre vás tento rok pripravili selekciu desiatok deskoviek, ktoré vychádzajú z počítačových hier. Chýbať nebude ani kartová herňa od Fénixu, v ktorej už tradične budú frčať Magic a Pokémoni.

Miesto: Bučianska 4, Trnava – budova UCM
Čas: 15. – 17. február (piatok večer Kinoautomat o 19:00, sobota od 10:00 – 20:00, nedeľa od 10:00 – 18:00)
Cena lístka: jednodňový 5 eur, celý festival 10 eur
Udalosť: Facebook

Old-school gaming

Ani tento rok nebude chýbať autentická retroherňa s kultovými klasikami na všemožných viac či menej známych konzolách. K nim tento rok pribudnú aj dobové počítače. Tie doplní výstava zbierky originálnych hier Michala Domorackého z rokov 1989-2000, ktoré v tej dobe u nás prakticky nebolo možné vidieť, keďže hry sa šírili väčšinou načierno a bez čohokoľvek.

Zdroj: Dominik Mičuda

Niečo pre cosplayerov a fotografov

Tento si organizátori pripravili ešte jeden špeciálny update. Po úspechu fotokútikov so zeleným plátnom prechádza UniCon na vyšší level. Prináša vybraným cosplayerom a fotografom možnosť nahliadnuť do kuchyne špičkového českého fotografa Miloša Mladého, ktorý spolu s legendou českej cosplay scény Germiou predvedie, ako vznikajú jeho magické fotografie. Ak sa chcete zúčastniť sobotňajšieho workshopu, vyplň tento formulár.