Pozvánka: Diskusia a workshop s fotografom Františkom Konopom

Kreatívno-experimentálny fotoateliér (KEFA) a Ateliér komunikácie v médiu fotografie (AKMF) vás pozývajú na diskusiu a workshop s talentovaným českým fotografom Františkom Konopom, ktorá sa uskutoční 25. februára. 

Spoznajte jedného z najoriginálejších a najvýraznejších fotografov, ktorý vo svojich 23 rokoch prednáša fotografiu na Strednej umeleckopriemyselnej škole v Karlových Varoch. Ako uviedol Kristián Pribila z AKMF, cieľom je priblížiť študentom úspešných fotografov zo súčasnej mladej generácie, ktorí v poslednom období zaznamenávajú výrazný nárast popularity.

V tomto akademickom roku ide už o tretie takéto podujatie. Prvým bol workshop o post procese a druhým diskusia s fotografkou Natáliou Jakubcovou. „Takouto cestou sme sa rozhodli spestriť výučbu počas semestra a študentom ponúknuť ďalší pohľad na fotografiu,“ dopĺňa Kristián Pribila.

Tvorba Františka Konopu sa vyznačuje jedinečným pohľadom na súčasnosť, ale aj techniku. Jeho fotografie útočia na emócie a každodenné reálne príbehy. V jeho tvorbe môžeme súčasne nájsť prierez so zadaniami študentov oboch ateliérov, zdôraznenie dôležitosti narácie a znakovosti v médiu fotografie.

Vstup na diskusiu a workshop je voľný pre všetkých. Podmienkou je prihlásenie sa cez formulár.
Fotografie Františka Konopu si môžete pozrieť na jeho Instagrame.