dominika haluštíková

Rada by som pracovala pre výrobcu čokolády, hovorí marketingová accounťáčka Dominika

Portál strategie.sk predstavuje mladých a šikovných ľudí z reklamy, PR, médií aj sociálnych sietí – jednoducho talenty z brandže. V jednom z rozhovorov je naša absolventka Dominika Haluštíková.

Aktuálne pôsobí na pozícii Junior Account Manager v CORE4 Advertising. Počas štúdia pracovala v televízii, dnes manažuje rôzne projekty. Podieľa sa na tvorbe rozpočtu kampaní a produkčných plánov, komunikuje s klientmi a manažuje ich aktivity na sociálnych sieťach. Vo voľnom čase rada číta, cestuje a trávi veľa času v prírode alebo na turistike so svojím psíkom. Miluje more, slnko a dobré jedlo, najmä to sladké.

Čo máte teraz nové, na čom aktuálne pracujete?

Aktuálne pracujem na viacerých projektoch pre našich stálych klientov, pre ktorých pripravujem kampane aj na leto a už aj na jeseň. Niektorí klienti nezaháľajú ani v lete a pozvali nás do tendrov. Ale rozbiehame aj spolupráce s novými klientmi, z čoho sa veľmi tešíme.

Ako ste sa dostali k súčasnej práci?

Študovala som odbor marketingová komunikácia na FMK UCM v Trnave a v poslednom ročníku sme mali povinnú prax, na ktorú som sa tešila, pretože som chcela nadobudnúť skúsenosti aj v marketingovej agentúre, nakoľko som pracovala v televízii.

Vyskočila na mňa ponuka, že agentúra CORE4 Advertising hľadá na part-time job junior account managerku, tak som si poslala životopis, mala pohovor a už rok som súčasťou tímu. Zo začiatku som pracovala na part-time, ale tým, že som sa snažila a dobre sa uchytila, tak si ma tu nechali po ukončení štúdia na full-time.

Čo by ste odkázali svojmu mladšiemu ja?

Aby bolo rozhodnejšie, nepotrebovalo vykonávať tisíc vecí naraz a menej sa stresovalo. Ale v zásade by som nič nemenila, pretože ma dostalo tam, kde som dnes, za čo som rada.

Odkiaľ čerpáte inšpiráciu pri svojej práci a čo sa vám na nej najviac páči?

Najväčšiu inšpiráciu čerpám od ľudí v mojej práci alebo pri počúvaní aj iných osobností z fachu. A to je jedna z vecí, ktorá sa mi na mojej práci páči, že stretávam zaujímavých a inšpiratívnych ľudí, od ktorých si môžem veľa odniesť.

Ďalej je to určite rozmanitosť, keďže sa venujem rôznym jobom a pre rôznorodých klientov. Baví ma brainstormovať s kreatívnym oddelením, keď vznikajú nové zaujímavé nápady. Je naozaj veľa vecí, ktoré sa mi na mojej práci páčia.

» Prečítajte si celý rozhovor na strategie.sk.