tony paluš

Tony Paluš už v 15 rokoch vedel, že sa chce venovať marketingu. Splnil si tínedžerský sen

Portál strategie.sk predstavuje mladých a šikovných ľudí z reklamy, PR, médií aj sociálnych sietí – jednoducho talenty z brandže. V jednom z rozhovorov predstavili nášho absolventa Tonyho Paluša.

Pôsobí ako PPC & Digital Marketing Specialist v agentúre Performics. Digitálnemu marketingu sa začal venovať ešte popri štúdiu na FMK UCM v Trnave. Vo voľnom čase rád cestuje, hrá aj pozerá futbal a trávi čas s priateľkou a kamarátmi.

Na akom projekte teraz pracujete alebo čím aktuálne v agentúre žijete?

Momentálne pomáhame klientovi s expanziou na zahraničné trhy, ktorá sa rozbehla tento rok, a vyzerá to, že sa nezastaví ani budúci rok. Takže sa teším na spravovanie PPC kampaní aj mimo Slovenska a Česka. Tento mesiac sa mi podarilo aj zautomatizovať e-mailové upozornenia na náklady z rôznych reklamných systémov.

Je to síce taká drobnosť, ale aspoň nebudem musieť v nedeľu posledný deň kampane kontrolovať každú hodinu náklady a byť v strese, či náhodou sme na kampani neprekročili budget. A v najbližšej dobe chceme s kolegami pri klientoch zautomatizovať aj vylučovanie kľúčových slov a manuálny UTM tagging v Google Ads systéme.

Aká bola vaša cesta k súčasnej práci?

O marketing som sa zaujímal už ako 15-ročný a už vtedy som vedel, že by som sa tomu chcel venovať. Najprv som si našiel prácu ako redaktor portálu o Android smartfónoch, kde som sa ich opýtal, či je možné pracovať aj na nejakých marketingových projektoch v rámci portálu. Dostal som napríklad jednoduché zadanie na vyhľadanie dát v Google Analytics a ich zapísanie do prezentácie. Neboli to náročné úlohy, ale aspoň som sa začal pozerať na čísla.

» Prečítajte si celý rozhovor na strategie.sk.

Pripomíname, že Stratégie.sk sa už venovali aj copywriterovi Ladislavovi Mackovi či account manažérke Dominike Haluštíkovej. Spomedzi šikovných absolventov FMK sme okrem toho predstavili napr. dlhoročnú redaktorku RTVS Janu Balkovú, filmára Adriána Adamca a mnoho ďalších.

Zdroj titulnej foto: archív T. P.