barbora sosková

Absolventka FMK pracovala ako šoubiznisová redaktorka. Spovedala najväčšie mená strieborného plátna

Brad Pitt, Julia Roberts, George Clooney, Jennifer Aniston, Leonardo DiCaprio či Al Pacino. To je len pár hviezd, s ktorými Barbora Sosková robila rozhovor.

Na Fakulte masmediálnej komunikácie UCM v Trnave vyštudovala marketingovú komunikáciu. Popradčanka Barbora Sosková, rod. Dudinská, 16 rokov žila v kanadskom Toronte, pričom pracovala ako šoubiznisová a hollywoodska redaktorka pre rôzne médiá vrátane amerických a kanadských časopisov tohto typu. Vďaka tomu sa jej podarilo vytvoriť si kontakty, ktoré si udržiava aj naďalej a vďaka ktorým som sa do Hollywoodu pred rokmi dostala.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora S. (@chichiblog)

 

Keď sa jej narodila dcéra, vrátili sa na Slovensko. Plánovaný polrok sa pre pandémiu predĺžil – a tak už štyri roky žije na Slovensku. Pracuje ako novinárka a PR strategistka na voľnej nohe.

Koncom uplynulého roka jej napadlo, že sa po rokoch vráti na červený koberec. To sa jej aj podarilo a začiatkom marca 2024 opätovne sledovala a pokrývala dianie na Oscaroch priamo z Hollywoodu. V rozhovore pre sita.sk priblížila svoju cestu do krajiny miliónov jazier, ale aj za hviezdami svetového plátna vrátane Al Pacina, Georga Clooneyho či Brada Pitta.

 

Zo sekretárky viceprezidentka pre marketing a PR

Spomína, ako si zbalila kufre a odišla na druhý koniec sveta do neznámej krajiny, ako si vybavila nejaké pohovory ešte pred odchodom. Ako dostala miesto sekretárky v neziskovej organizácii, ako v nej pracovala celých 15 rokov, no popritom jej bolo umožnené urobiť si počas pracovnej doby školu, konkrétne na imidžové poradenstvo a tiež Human Resources kurzy na Torontskej univerzite. Hovorí o tom, ako na sebe tvrdo pracovala a zdokonaľovala sa, až napokon zaujala pozíciu viceprezidentky pre marketing a PR.

Porozprávala aj o rozdieloch v zamestnaní na Slovensku a v Kanade, o prístupe k zamestnancom, ktorí sú tam menej kontrolovaní, pretože im šéf dôveruje – lebo robia prácu, ktorá ich baví a napĺňa.

V rozhovore sa tiež dočítate o tom, ako sa z neziskovky dostala na týždne módy v Toronte a New Yorku. Netrvalo dlho a začala chodiť aj na filmové festivaly či udeľovania hudobných cien.

Spomienka na tohtoročné odovzdávanie Oscarov v Los Angeles. Zdroj: instagram.com/@chichiblog

Pamätný je Al Pacino aj Bradley Cooper

Na otázku, ktorý novinársky zážitok bol pre ňu najsilnejší, odpovedá: „Určite to bola možnosť vyspovedať Al Pacina. A potom, keď mal v Toronte premiéru film A Star is Born (Zrodila sa hviezda). Ako akreditovaná novinárka som mohla takmer celý deň stráviť s Bradleym Cooperom a Lady Gagou. Na novinárskej predpremiére snímky nám dokonca nečakane a neplánovane zahrala na klavíri a zaspievala. Veľa nám vtedy prezradil aj Bradley o tom, aký mal stres, keď išiel spievať pieseň A Star is Born na hudobný festival v anglickom Glastonbury, kde návštevníci o ničom nevedeli a zrazu sa tam objavil on a Gaga. Nevedeli, ako budú návštevníci na nich reagovať a mali len jednu jedinú šancu natočiť to.

barbora sosková

George Clooney na Barborinej selfie. Zdroj: archív B. S.

Priznáva, že keď sa vrátila na Slovensko, zo začiatku bola sklamaná z toho, aké správanie voči novinárom a fanúšikom majú niektoré naše slovenské a české hviezdy oproti tým hollywoodskym. Hovorí tiež, že z praxe môže potvrdiť, že čím väčšia je hviezda, tým má menšie maniere. Napríklad Al Pacino jej pred samotným rozhovorom rozprával o svojich strapatých vlasoch a nádche.

» Prečítajte si celý rozhovor s Barborou Soskovou na sita.sk.

Zdroj titulných fotografií: archív B. S. (vľavo v Central Perku, legendárnej kaviarni seriálových Priateľov v štúdiách Warnes Bros, vpravo s britským hercom Charliem Hunnamom)