Recept na espresso tonic

Oslávte s nami sviatok sv. Cyrila a Metoda osviežujúcim prípitkom

Recept na espresso tonic s limetkou vás osvieži a nadopuje kofeínom.

Dnešným sviatkom svätého Cyrila a Metoda si pripomíname symbolické výročie príchodu týchto slovanských vierozvestcov na Veľkú Moravu v roku 863. Štátny sviatok oslavuje Slovenská republika každoročne 5. júla. Viete si predstaviť lepší spôsob oslavy dňa patrónov našej univerzity, než namiešaním špeciálneho nealkoholického drinku, ktorý vám navyše dodá energiu?

Lucia Škripcová z katedry masmediálnej komunikácie si pre vás pripravila recept na svieži limetkový espresso tonic. Na jeho prípravu budete potrebovať tieto ingrediencie:

  • limetka,
  • tonic,
  • káva (espresso),
  • ľad.
Recept na espresso tonic

Váš výsledný drink môže vyzerať aj nejako takto.

Recept na espresso tonic

Postup receptu je nasledovný. Do pohára vytlačíte 1/3 limetky a zmiešate ju s tonicom. Doplníte ľad a celý pohár s pripravenou zmesou odložíte zatiaľ bokom. Ďalším krokom je príprava espressa. Tajný tip je vybrať si takú kávu, ktorá je viac svieža a sladká, ako napríklad Java Flowertron od Coffeein.

Pripravené espresso opatrne a pomaly nalejete priamo na ľad s limetkovou zmesou. Alternatívou je lyžička, ktorú pritlačíte o pohár a espresso lejete na ňu. Týmto spôsobom vytvoríte peknú deliacu líniu medzi kávou a tonicom. Pohár môžete ozdobiť limetkou a drink je hotový. Ak si tento nápoj namiešate, nezabudnite nás označiť na Facebooku alebo Instagrame. Na zdravie!

Zdroj fotografií: Lucia Škripcová