jana balkova

Dva dni po pohovore mi volala šéfka spravodajstva, že nemôže zabudnúť na môj hlas, hovorí Jana Balková z RTVS

Minulý týždeň bola hostkou relácie Nočná pyramída v Rádiu Slovensko.

Pred pár dňami oslávila Jana Balková životné jubileum – 50-tku. Jej hlas je dlhé roky súčasťou rozhlasového spravodajstva RTVS. Najskôr sme ju pravidelne počuli v správach, aktuálne pracuje v zahraničnej redakcii Slovenského rozhlasu.

Okrem iných relácií pripravuje v Rádiu Slovensko pravidelne obľúbené Štúdio svet či Čítanie zo zahraničnej tlače. Špecializuje sa na dianie v Poľsku, uplynulý týždeň odcestovala do Varšavy, kde pokrývala dianie pred voľbami, ako aj volebný deň, ktorý bol v nedeľu 15. októbra 2023.

Vyštudovala aplikované mediálne štúdiá na FMK UCM v Trnave. Začínala ako učiteľka v materskej škole a niekoľko rokov ju aj viedla. Je spoluzakladateľkou neziskovej organizácie, ktorá spravuje materskú školu v Skalici. Pochádza z Michaloviec, roky však žila v Skalici, teraz je Bratislavčanka. Má dvoch synov. Žije v rádiovom zväzku, s manželom sa ako kolegovia zoznámili v niekdajšom Rádiu Kiks v Michalovciach. Rada spoznáva nové mestá, oddáva sa kultúre a zriedka, ale s veľkým nasadením si zorganizuje deň pre seba. 12 rokov tancovala spoločenské tance a tanec má dodnes v krvi. Od detstva sa venuje recitácii.

» Vypočujte si celú epizódu Nočnej pyramídy s Janou Balkovou na stránkach RTVS alebo na Spotify: