ladislav macko

Nechcel som prácu, ktorú si treba len odsedieť a pretrpieť, hovorí copywriter Macko

Portál strategie.sk predstavuje mladých a šikovných ľudí z reklamy, PR, médií aj sociálnych sietí – jednoducho talenty z brandže. V jednom z rozhovorov predstavili nášho absolventa Ladislava Macka.

Aktuálne pôsobí na pozícii copywritera v reklamnej agentúre Wiktor Leo Burnett. Počas ôsmich rokov v reklame robil na projektoch pre rôznych klientov, teraz sa venuje najmä klientom ako Škoda, 365.bank, KFC, VSE či Nivy. Vo voľnom čase s manželkou prevádzkuje gastro biznis s thajskou rolovanou zmrzlinou Sawadí a venčia jazvečíka Bodku. Keď mu ešte ostane čas, tak si rád zacvičí, zatancuje alebo zbalí kufor a spozná nové miesto.

Čo máte teraz nové, na čom aktuálne pracujete?

Určite to poznáte – deje sa toho veľa naraz. Len teraz sme dokončili komunikáciu pre Zlatý klinec: AGE OF A.I., súčasne máme vonku kampaň s 365.bank a rozbiehame viacero krásnych projektov pre Škodu. Najčerstvejšie sa nám rozbehla kampaň pre VSE, kde hľadáme východniarske názvy pre fotovoltiku, kotly a čerpadlá. Už za prvý deň nám na stránke povychodnarsky.sk ľudia napísali množstvo kreatívnych názvov a ja sa fakt teším na ďalšie.

S manželkou sme zase ukončili sezónu s naším hobby biznisom – rolovanou zmrzlinou Sawadí a zapojil som sa aj do súťaže Young Drummers v rámci festivalu Golden Drum, kde už čoskoro čakáme shortlisty. Ako hovorí klasik, #stalepracujem.

Ako ste sa dostali k súčasnej práci?

K práci v reklame som sa dostal pred kinom. V maturitnom ročníku ma prijali na aplikovanú informatiku aj marketingovú komunikáciu a nevedel som sa rozhodnúť. Vtedy som videl, s akou nechuťou nám pán v kine trhal lístky a v sekunde som mal jasno. Ak chcem prácu, do ktorej budem chodiť s radosťou, a nie si to len odsedieť a pretrpieť, nemôžem ísť na informatiku.

Preto som vyštudoval FMK na UCM v Trnave a musím potvrdiť, že #nafmkbolodobre. Tiež sa mi naplnila moja vízia, že sa prácou môžem baviť. Najprv v Ponyhouse, v ADMA a Elite/Monday Lovers. Dnes sa ňou bavím vo Wiktor Leo Burnett, kam som sa dostal vďaka e-mailu od Frederiky Kovalčíkovej. Prišiel v správnom čase a ja som teraz na správnom mieste.

» Prečítajte si celý rozhovor na strategie.sk.