Vianočná stena prianí 2014 - slider

Kabinet eventov počas vianočných sviatkov rozdával lásku a podporil trnavské zariadenia

Študenti z kabinetu eventov Fakulty masmediálnej komunikácie v Trnave v predvianočnom  období zorganizovali úspešné charitatívne eventy a tým podporili trnavské zariadenia Svetlo n.o. a Centrum pre deti a rodiny v Trnave. 

Všetci vieme, že tohtoročné Vianoce boli iné ako ktorékoľvek predtým. Tohtoročné Vianoce boli o ohľaduplnosti, spolupatričnosti či pokore. Napriek tomu, že mnohí z nás netrávili sviatky s rodinou, boli o rodine viac ako kedykoľvek predtým, pretože nám na zdraví našich blízkych natoľko záležalo, že sme sa zriekli spoločného stretnutia. Tieto Vianoce sme mali možnosť si uvedomiť ich skutočnú hodnotu a zmysel. 

Vianoce by nemali byť len o prijímaní ale predovšetkým o rozdávaní. Vedia to aj študenti kabinetu eventov na FMK, ktorí napriek pretrvávajúcej náročnej situácií nezahálali a zorganizovali úspešné vianočné projekty, ktoré priniesli Vianoce a radosť do sŕdc mnohých ľudí.

FMK online bazár oblečenia 

Swapy a eventy zamerané na udržateľnosť a výmenu oblečenia sa v súčasnej dobe tešia čoraz väčšej popularite. Mnohí z nás máme vo svojich skriniach či šatníkoch oblečenie, ktoré takmer vôbec nevyužívame. Preto sa študenti FMK  rozhodli tento fakt využiť a spojiť príjemné s užitočným. Zorganizovali online zbierku oblečenia, do ktorej sa zapojilo mnoho študentov, doktorandov či pedagógov, ktorí vďaka tomuto eventu svoje šatníky oživili o množstvo originálnych kúskov oblečenia.

V jednom prípade sa dokonca stalo, že doktorand daroval bazáru peniaze bez toho, aby si niečo kúpil, čo je dôkazom toho, že na FMK sa dobro násobí ♥.  Kabinetu eventov sa touto cestou podarilo vyzbierať krásnych 169 eur. Výťažok zo zbierky  študenti darovali Martine Krchňákovej, riaditeľke Centra  pre deti a rodiny v Trnave. Podľa slov tímu FMK online bazáru nepredané kusy oblečenia poputujú ďalej na charitu, sociálne slabším rodinám či detskému domovu. 

kabinet eventov

FMK starším 

Mnoho našich blízkych či starých rodičov strávilo tohtoročné Vianoce osamote bez zvyšku svojej rodiny. Približne 50 000 starších ľudí v domovoch dôchodcov to však prežívalo oveľa intenzívnejšie. Preto ďalším vianočným projektom bol aj event FMK starším, prostredníctvom ktorého mohli študenti či pedagógovia “darovať kúsok lásky” dôchodcom zo zariadenia Svetlo n.o. 

Do domova dôchodcov vďaka iniciatíve kabinetu eventov poputovalo množstvo balíčkov plných hygienických potrieb, vlastných výrobkov, rôznych maličkostí či sladkostí. Do zbierky sa zapojila aj firma Denali, ktorá zakúpila potrebné veci pre seniorov a spoločnosť KIK, ktorá domovu dôchodcov venovala nákupné poukážky v hodnote 100 eur na nákup potrebných vecí. 

V mene Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave ďakujeme všetkým darcom a všetkým tým, ktorí sa akoukoľvek formou spolupodielali a pomáhali pri organizácií spomínaných vianočných eventov. 

Lebo „Človek nežije iba z lásky ktorú prijíma, ale hlavne z tej ktorú daruje.” Matka Tereza