Stretnú sa sociológ, odborník na dezinformácie a pedagóg z FMK. Pozývame na prvý diskusný večer UCM

Hostia sa budú rozprávať o tom, či Slováci milujú dezinformácie. Príďte v utorok 12. marca do Malého Berlína.

UCM prichádza s novým diskusným formátom s názvom Večerná univerzita. Projekt postupne otvorí témy ako dezinformácie, syndróm vyhorenia, klimatická zmena či ochrana životného prostredia. Snahou univerzity je vytvoriť priestor na aktívny dialóg a prednášky so zaujímavými hosťami.

Diskusie budú prebiehať vo večerných hodinách a sú určené pre širokú verejnosť. Témou prvej diskusie sú dezinformácie. 

Milujú Slováci dezinformácie?

O tom, prečo ľudia čoraz častejšie veria falošným správam a sledujú dezinformačné médiá, do akej miery dezinformácie rozkladajú súčasnú slovenskú spoločnosť a ako proti nim môže spoločnosť bojovať, budú diskutovať sociológ Michal Vašečka, odborník na dezinformácie Jakub Goda a odborný asistent z Katedry masmediálnej komunikácie FMK UCM v Trnave Miroslav Kapec.

Dr. Kapec vyučuje predmet fact-checking a o fake news a dezinformáciách rozprával aj na RTVS, písali sme o tom v tomto článku.

Slovensko je podľa viacerých výskumov krajina s vysokým stupňom dôvery v dezinformácie a konšpiračné teórie. Veľká časť spoločnosti nedôveruje tradičným médiám a informácie v čoraz väčšej miere prijíma z neregulovaných sociálnych sietí či dezinformačných médií. Tento trend negatívne ovplyvňuje nielen jednotlivcov, ale významnou mierou prináša aj mnohé negatívne dopady na celú spoločnosť. Preto je nevyhnutné o tejto téme diskutovať a vysvetľovať riziká,“ uviedol prorektor pre rozvoj a vzťahy s verejnosťou UCM Andrej Brník.

Projekt Večerná univerzita zároveň prináša možnosť spoznať zaujímavé osobnosti, nielen z akademického prostredia a vedy, ale aj rôznych oblastí spoločenského života, ktorí sa venujú inšpiratívnym projektom. Diskusia s názvom „Milujú Slováci dezinformácie?“ sa uskutoční v utorok 12. marca o 18.00 hod. v priestoroch Malého Berlína na Štefánikovej 4 v Trnave. Vstup pre všetkých návštevníkov je voľný.

Zdroj titulného obrázka: unsplash.com