kurz kritického myslenia

Dezinformácie ovplyvňujú naše bežné životy. FMK pokračuje s kurzom, ktorý naučí kriticky myslieť o médiách

Prihlás sa na kurz, získaj certifikát a nauč sa pracovať s informáciami vo verejnom mediálnom priestore.

Kurz kritického myslenia je určený všetkým, ktorí sa chcú vedieť orientovať v mediálnych obsahoch na internete a naučiť sa rozoznávať pravdivé a nepravdivé informácie.

Ide o e-learning, takže kurz sa dá robiť z pohodlia domova. Je interaktívny a kombinuje textové, obrazové a audiovizuálne multimédiá. Pozostáva z piatich modulov, ktoré sa tematicky zaoberajú presnosťou dát, odbornosťou spracovania, cieľmi a účelom obsahov, aktuálnosťou a relevanciou mediálnych obsahov.

Čo sa študenti naučia?

  • Rozlišovať typy škodlivých a nepravdivých obsahov,
  • budú si vedieť dávať pozor na klamlivé obsahy,
  • zistia, ako rozoznať relevantného autora a médiá,
  • budú si dávať pozor na časovú aktuálnosť poznatkov,
  • zistia, ako sa robí fact-checking a mnoho iného.

Je zadarmo, získaš aj certifikát

Po absolvovaní môžeš obdržať certifikát a tiež nám pomôžeš so zlepšovaním kurzu, nakoľko je jeho súčasťou aj dotazník spokojnosti zo strany používateľov. Tvoja spätná väzba nám pomôže kurz vylepšiť.

Kurz kritického myslenia organizujú pedagógovia a výskumníci z medzinárodného projektu CAT – Critical Thinking a školenia prebiehajú simultánne v Česku, Taliansku, Poľsku, Turecku a na Slovensku. Cieľom je vyvinúť efektívny e-learning dostupný pre širokú verejnosť.

Kurz sa začne 1. februára a ukončí sa 10. marca, pričom čas, kedy ho budeš robiť, je na tebe (v tomto období bude kurz sprístupnený verejnosti). Celý kurz je zadarmo a jeho dĺžka je zhruba 5 hodín, dá sa robiť na mobile, počítači a kedykoľvek aj s prestávkami.

V prípade, že máš záujem, vyplň formulár a link na kurz bude zaslaný na mail.
Webová stránka projektu: http://criticalthinkings.net/

Zdroj titulnej foto: pixabay.com/memyselfaneye