boj s pandémiou

Veľký úspech nášho študenta v medzinárodnej súťaži: Maľba A. Bulka bude na poštovej známke

Medzi finalistami celoštátneho kola súťaže BOJ S PANDÉMIOU sa ocitlo až 11 študentov Ateliéru výtvarnej kultúry na FMK UCM v Trnave pod vedením Petry Cepkovej.

Andrej Bulko zabodoval s dielom „Bez dotyku“. Odborná porota mu udelila výnimočné ocenenie – jeho maľba bude na poštovej známke. 

Organizátorom súťaže sú Karlova Univerzita, Slovenský inštitút v Prahe, České centrá a spolok W&ART z.s. v spolupráci so Zväzom miest a obcí Českej republiky. Záštitu prevzali predseda Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Radek Vondráček, minister školstva, mládeže a telovýchovy ČR Robert Plaga a Asociácia krajov ČR.

 

Súťaž a výtvarná prehliadka vzdávajú úctu tým, ktorí počas pandémie urobili maximum a často dokonca obetovali aj svoje zdravie alebo životy, aby zmiernili dopady pandémie COVID-19.

Diela našich študentov sú na vysokej úrovni

Napriek všetkým obmedzeniam, súvisiacim s dištančnou výučbou, sa naši študenti s danou témou popasovali naozaj majstrovsky. „Diela, ktoré vytvorili, sú – dovolím si tvrdiť – na úrovni výstupov študentov vysokých škôl umeleckého zamerania,“ hovorí fotografka, výtvarníčka a pedagogička z Katedry umeleckej komunikácie Mgr. art. Petra Cepková, ArtD. 

Dodáva, že do užšieho výberu postúpili takmer všetci študenti z ateliéru, ktorí sa do súťaže zapojili.

„Bolo veľmi ťažké urobiť výber diel pre celoštátnu prehliadku. Niekedy zohrávali úlohu detaily ako prejav osobného príbehu, emócií, ktoré obraz vzbudzuje a ďalšie,“ uviedli organizátori súťaže.

Nášmu študentovi Andrejovi Bulkovi srdečne gratulujeme.