wiktor leo burnett academy

Z učebne do agentúry: naši marketéri nadobudli praktické skúsenosti v agentúre Wiktor Leo Burnett

Aj tento rok boli študenti študijného programu marketingová komunikácia súčasťou projektu Wiktor Leo Burnett Academy. Čo hovoria na túto skúsenosť?

Prostredníctvom pútavých prednášok, praktických cvičení a úloh prepojených s praxou získali skúsenosti v rámci výberového predmetu praktikum digitálnej reklamy I.,II.

Koncept spolupráce s agentúrou vznikol s cieľom previesť študentov najpodstatnejšími fázami tvorby komunikácie značky, no zároveň im poskytnúť mentoring a priestor prakticky si vyskúšať, navrhnúť a odprezentovať svoju kreatívnu tvorbu. Študenti tak okrem pútavých prednášok mali možnosť pracovať na reálnych zadaniach agentúry, čo bola pre nejedného študenta nová skúsenosť.

„Najviac sa mi páčila práca na reálnom zadaní a tiež ako sme hodnotili reklamy na základe škály. Tým, že o briefe sme sa zatiaľ v škole neučili, iba ho spomínali, pre mňa to bolo veľmi užitočné,“ vyjadrila sa študentka Wiktor Leo Burnett Academy v dotazníku.

Študenti si pochvaľujú praktické zadania

Študenti sa pravidelne stretávali v priestoroch agentúry na Leškovej 5, kde spoločne diskutovali a brainstormovali k vopred stanoveným modulom, ako sú insighty, kreatívne patterny, copywriting, napísanie kreatívneho briefu a mnoho iných zaujímavých tém, ktoré k práci v reklamnej agentúre patria.

„Keď som sa hlásila na tento predmet, do prihlášky som napísala, že som zvedavá, o čom všetkom je práca v reklamnej agentúre a či by ma práca v tejto oblasti bavila. Z každej prednášky som odchádzala so skvelým pocitom a nadšením pre veci, ktoré sme sa dozvedeli a na každú ďalšiu prednášku som sa veľmi tešila,“ prezradila ďalšia študentka.

Aj vďaka praktickým úlohám a odbornému vedeniu z agentúry Wiktor Leo Burnett tak získali študenti nielen komplexné pochopenie procesu budovania značky, ale tiež si rozvinuli zručnosti potrebné pre prácu v neustále sa vyvíjajúcom svete marketingu a reklamy.

V závere semestra napokon získali študenti okrem množstva cenných rád a vedomostí aj personalizovaný certifikát za svoju účasť a snahu počas celého akademického roka.

Účastníci si odnášajú aj personalizovaný certifikát. Zdroj: FMK UCM v Trnave

„Pre mňa osobne to bol asi najlepší predmet za celé tri roky, z ktorého si odnášam asi úplne najviac,“ zhodnotil jeden z tohtoročných účastníkov.

Wiktor Leo Burnett Academy plánujeme aj o rok. Ak si druhák bakalár a rád by si bol budúci akademický rok súčasťou tohto projektu aj ty, neváhaj a prihlás sa tu. Budeme sa na teba tešiť!