4-členný kolektív z FMK je na univerzite v Kuala Lumpur

Naši pedagógovia, doktorand a doktorandka sa momentálne nachádzajú na Asia Pacific University (APU). Ide o najlepšiu súkromnú univerzitu v Malajzii.

Kolektívu v zložení Michala Kabáta, Juraja Kovalčíka, Martina Schwarza (všetci z Katedry digitálnych hier na FMK) a Bianky Francistyovej (z Katedry masmediálnej komunikácie na FMK) sa podarilo nadviazať spoluprácu najmä v oblasti gamingu a digitálnych hier, keďže aj toto je oblasť, ktorej sa APU venuje. 

„Boli sme na prehliadke najlepšej súkromnej univerzity v Malajzii. Asia Pacific University sa, okrem iného, zameriava na štúdium digitálnych hier,“ hovorí Michal Kabát. Okrem zaujímavých prednášok a rozhovorov nadviazali kontakty a potenciálne budúce spolupráce, ktoré sa týkajú najmä gamingových aktivít. Vymenili sme si know how s ich e-športovou organizáciou a dohodli sme sa na spoločných zápasoch. Oni majú odlišné podmienky a hrávajú úplne iné hry, takže by to mohlo byť zaujímavé,“ dodáva. 

fmk v kuala lumpur

Kompletná zostava, zľava Martin Schwarz, Bianka Francistyová, Juraj Kovalčík a Michal Kabát. Zdroj: archív M. Schwarza

Podobne zamýšľajú zorganizovať aj spoločný game jam. „Na hernej katedre sú naozaj fajn ľudia. Ukázali nám VR lab a všetky priestory, takže sa máme kde inšpirovať. Okrem toho sme im prezentovali aj naše aktivity na FMK a tiež aj informácie o Slovensku a európskom regióne, odkiaľ pochádzame,“ povedal o návšteve v Malajzii Kabát.

 

Kolegovia mali možnosť spoznať aj novú kultúru. „Je to krajina, ktorá v sebe nesie prvky mnohých náboženstiev a kultúr. Je to krajina kontrastov, ktorú sa, aspoň podľa mňa, oplatí navštíviť. Či už ako turista, alebo ak sa nám to podarí, tak ako študent cez spoluprácu. Fakt to tu ponúka mnoho príležitostí,” opisuje doktorandka Bianka Francistyová. 

Autorka textu: Magdaléna Švecová
Zdroje fotografií: archív M. Schwarza