UCM Night Run: Uži si nočný beh Trnavou

Viac ako 200 účastníkov pobeží trasu dlhú 5,6 km priamo v centre mesta. Dráha povedie okolo známych trnavských pamiatok. Beh začína v neskorých večerných hodinách.

Nočný beh Trnavou sa do mesta vracia po štyroch rokoch. Tentokrát privíta viac ako 200 účastníkov. Trasa dlhá 5,6 km začína na Rybníkovej so štartom o 20.00 hod. Bežci budú pokračovať po Hlbokej, okolo Západoslovenského múzea smerom na Kapitulskú, popri Bazilike svätého Mikuláša na Hlavnú vedľa Mestskej veže. Odtiaľ na Hospodársku popri Bernolákovej bráne smerom na Františkánsku. Cieľ je opäť na Rybníkovej.

„Trasa je vhodná pre bežcov aj nebežcov. Cieľom je spojiť príjemné s užitočným. Beh je jeden z najlepších rekreačných športov a Trnava jedno z najkrajších miest na Slovensku. Netradičným nočným behom v centre mesta chceme ukázať, aké dôležité je aktívne športovať a zároveň ponúknuť krásu historického centra mesta vo večerných hodinách,“ približuje zámer podujatia Juliána Odziomková, vedúca Kabinetu eventov Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave, ktorá podujatie organizuje spoločne so študentmi.

UCM Night run, ako sa nočný beh oficiálne nazýva, podporilo aj občianske združenie Bernohy, ktoré sa snaží o osvetu behu u širšej trnavskej verejnosti. „Chceme inšpirovať ľudí a tým aj ich okolie k tomu, aby sa viac hýbali a zocelili tak svoje zdravie,“ dopĺňa Juraj Šintál, predseda občianskeho združenia.

Cieľom podujatia je tiež priblížiť študentov verejnosti a ukázať obyvateľom Trnavy, že
dokážu pre ich mesto usporiadať zaujímavú a prospešnú akciu.

Viac informácii v udalosti na facebooku.

Štartovné

  • online registrácia 7€/ študenti s ISIC a deti 5€
  • registrácia priamo na mieste 10€/ študenti s ISIC a deti 7€
  • pri registrácii a platbe do 21.apríla ušetríš 3€