Pozrite si online koncert nášho pedagóga Tomáša Farkaša

Malý Berlín pokračuje v sérii online koncertov trnavských hudobníkov, kým trvá zákaz konania verejných podujatí. Vo štvrtok 7. mája o 20.00 hod uvedie elektronický projekt Cloudsform hudobníka a pedagóga Tomáša Farkaša.

Hudba značky Cloudsform sa žánrovo dá vymedziť ako snový ambient, občas kombinovaný s rytmickými prvkami. Vo svojej tvorbe Tomáš využíva vlastné digitálne nástroje, ktoré si vyrába z tých reálnych – gitary, basgitary, akordeónu, flauty a podobne. Do tvorivého procesu často zapája aj field recordings (terénne nahrávky), obľubuje štruktúry, plochy a farby. Medzi hudobníkov, ktorí ho inšpirujú, patria mená ako Steve Roach, Alio Die, Oöphoi, Biosphere či Vladislav Delay.

Tomáš Farkaš pôsobí ako pedagóg na FMK UCM v Trnave, kde vyučuje predmety týkajúce sa zvuku a zvukového dizajnu. V Malom Berlíne viedol viacero workshopov o nahrávaní a práci so zvukom a zvukovými efektmi.

Stream koncertu si môžu záujemcovia pozrieť zadarmo na FB stránke Malého Berlína. Podujatie podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2020.

Zdroj: Malý Berlín