Veľvyslanec USA Adam Sterling si u nás vyskúšal virtuálnu realitu aj živé rozhlasové vysielanie

Veľvyslanec USA na Slovensku Adam Sterling navštívil Trnavu. Počas svojej návštevy absolvoval stretnutie s primátorom mesta aj predsedom Trnavského samosprávneho kraja. Následne sa stretol s vedením Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave a pozrel si fakultné multimediálne štúdiá.

V živom vysielaní Rádia Aetter pozdravil študentov a vyskúšal si aj virtuálnu realitu na Katedre digitálnych hier. Návšteva veľvyslanca v Trnave bola súčasťou jeho pracovnej cesty, v rámci ktorej sa stretol s predstaviteľmi mesta a kraja. Na vlastnú žiadosť navštívil aj multimediálne štúdiá Fakulty masmediálnej komunikácie UCM, kde sa zapojil do živého rozhlasového
vysielania. „Som šťastný, že tu môžem byť s vami. Ako študenti sme taktiež mali vlastné rozhlasové vysielanie. Vyzeralo však inak a mali sme, pochopiteľne, inú techniku. Moje srdce však stále patrí rozhlasu,“ uviedol bezprostredne po živom vysielaní.

Okrem rozhlasového štúdia navštívil aj strižňu, televízne štúdio a hernú zónu, kde si vyskúšal digitálne hry s využitím virtuálnej reality. Pre fakultné médiá následne poskytol rozhovor o práci diplomata, súčasných zahraničných otázkach i aktuálnych politických témach. Študentom napokon zaželal veľa úspechov a prostredníctvom krátkeho videa im odkázal, aby na sebe ďalej tvrdo pracovali.

Veľvyslanec Adam Sterling prišiel do Slovenskej republiky v auguste 2016. Ako starší kariérny diplomat bol v rokoch 2013 – 2016 zástupcom vedúceho misie a dvojnásobným Chargé d ́Affaires v Holandsku. V rokoch 2010 – 2013 slúžil ako zástupca vedúceho misie a dvojnásobný Chargé d ́Affaires v Azerbajdžane. V rokoch 2006 – 2009 bol riaditeľom pre záležitosti strednej a východnej Európy v štábe Národnej bezpečnostnej rady v Bielom dome. Vo Washingtone pracoval aj ako
osobitný asistent námestníka ministra zahraničných vecí pre Európu a zodpovedný referent Úradu pre stredoázijské záležitosti.