Utužte kolektív v ročníku či krúžku. Užite si voľný deň spolu s pedagógmi

Aj tento rok si docenti, profesori, doktori i doktorandi našej fakulty pripravili pre všetkých študentov špeciálny deň. Na konci apríla budeme všetci spoločne hodovať, piť a rozprávať sa v neformálnej atmosfére počas FMK DAY. Čo nás čaká tento rok? 

Akcia, ktorá tento rok oslavuje tretie výročie, sa nesie v uvoľnenej atmosfére. Pedagógovia vždy prinesú občerstvenie, ktoré sami pripravujú. „Tento ročník bude oproti vlaňajšku iný v tom, že každá katedra bude mať len jeden druh jedla alebo nápoja. Ten budú pripravovať priamo na mieste a študenti si ich budú môcť za študentské ceny zakúpiť,“ vysvetľuje organizátorka doktorka Slávka Gracová a dodáva, že niečo pod zub si nájdu aj mäsožrúti, aj vegetariáni.

Pedagógovia študentom namiešajú aj miešané drinky. Zdroj: Sabína Pechová

Keďže koncom apríla je v Trnave už celkom teplo, organizátori nezabudnú ani na pitný režim. Celý sortiment bude ako obvykle tvoriť guláš, pivo či kofola. Pribudnú hotdogy, palacinky, miešané drinky, a dokonca vegetariánskej menu. Noviniek sa dočká aj stánok s FMK merchom. Okrem tradičných mikín, tričiek a ďalšieho promo materiálu si budete môcť kúpiť aj ponožky.

Uvoľnená atmosféra a trávenie času s priateľmi. Aj to je FMK DAY. Zdroj: Sabína Pechová

FMK DAY sprevádza aj množstvo aktivít a súťaží. „Mnohé budú zamerané priamo na pedagógov, ako napríklad selfie s učiteľom, budeme hľadať poklad a program sme rozšírili aj o hodinu jogy či cvičenie zumby,“ vymenúva Slávka. Akcia začína na poludnie a bude pokračovať do večera, pokým sa budú študenti a pedagógovia zabávať.

Organizátori majú pripravené aj rôznorodé pohybové a súťažné aktivity. Zdroj: Sabína Pechová

FMK DAY je určený všetkým, ktorí si chcú užiť posledné okamihy semestra v spoločnosti kamarátov, spolužiakov i obľúbených pedagógov. Taktiež je to jedna z posledných možností pre piatakov, ako stráviť čas na svoje alma mater. „Nenechajte si ujsť možnosť vidieť vyučujúcich inak ako za katedrou, nechať si od nich načapovať pivo a taktiež stráviť pohodové popoludnie so svojimi spolužiakmi. Verím, že to bude skvelý deň ako naposledy,“ uzatvára Gracová.